نخستین مترو به مهرآباد رفت، اسفندماه تاریخ افتتاح رسمی ایستگاه

به گزارش وبلاگ شماره 3443، نخستین مترو در راستا خط مترو فرودگاه مهرآباد تهران، روزیکشنبه بصورت آزمایشی با حضور هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه و جمعی از مسئولان این حوزه به حرکت درآمد. ایستگاه مترو فرودگاه بین المللی مهرآباد، اسفندماه سال جاری رسما افتتاح و مسافران می توانند در ایام تعطیلات عید نوروز از خدمات مترو این ایستگاه مهم بهره مند شوند.

نخستین مترو به مهرآباد رفت، اسفندماه تاریخ افتتاح رسمی ایستگاه

هابیل درویشی روز یکشنبه در حاشیه راه اندازی آزمایشی قطار خط مترو فرودگاه مهرآباد در جمع وبلاگ شماره 3443 اضافه نمود:

خط فرودگاه مهرآباد یکی از مهمترین پروژه های مترو محسوب می شود که به طول دو کیلومتر و با چهار ایستگاه امروز (یکشنبه) مورد تست سرد قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود روزانه 50 هزار مسافر از این خط ویژه استفاده کنند، گفت:

قطارهای این خط برقی بوده و تمام قطارها توسط نیروهای متخصص ایرانی ساخته شده است.

این خط با اعتبار چهار هزار میلیارد ریالی با مشارکت بانک شهر ساخته شده است. قطار این خط قابلیت دارد بدون راهبر حرکت کند اما فعلا تصمیم بر این است که توسط شخص راهبر هدایت شود. این خط همانند سایر خطوط با تجهیزات کامل از جمله پله برقی افتتاح می شود و برای حمل چمدان های مسافران نیز راستاهای ویژه در نظر گرفته شده است. وی ایستگاه های ترمینال دو، ترمینال سه، ترمینال چهار و بیمه را چهار ایستگاه خط مترو فرودگاه بین المللی مهرآباد بیان کرد.

خط مترو فرودگاه مهرآباد به عنوان متفاوت ترین راستا ریلی و تونلی درون شهری پایتخت به مسافت دو کیلومتر، از راستا خط چهار مترو در ایستگاه مترو بیمه انشعاب دارد.

این خط مترو، طراحی و مبلمان متفاوتی را برای تردد مسافران فرودگاهی نسبت به دیگر خطوط مترو تهران دارد ضمن اینکه مبلمان داخلی واگن ها مخصوص حمل توشه همراه مسافر، سرفاصله حرکت قطارها و نیز قابلیت تردد قطارها به صورت هوشمند و بدون راننده از دیگر ویژگی های منحصربه فرد این خط مترو است.

پیش بینی می شود روزانه از طریق این خط حدود 40 هزار نفر تردد کنند.

ناوگان مترو تهران پیش از این از طریق خط سه به ایستگاه راه آهن کشور متصل شده و علاوه بر فرودگاه مهرآباد، قرار است در آینده نیز فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) از طریق راستا خط مترو تهران- پرند به مترو پایتخت متصل شود.

منبع:ایرنا

منبع: کجارو

به "نخستین مترو به مهرآباد رفت، اسفندماه تاریخ افتتاح رسمی ایستگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مترو به مهرآباد رفت، اسفندماه تاریخ افتتاح رسمی ایستگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید