نقص امنیتی در ایمیل آیفون حریم خصوصی کاربران را در معرض خطر قرار می دهد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اسناد تازه منتشر شده از سوی شرکت های امنیتی نشان می دهد تعدادی از مدل های آیفون به دلیل نقص امنیتی در سیستم ایمیل خود به شدت در معرض نفوذ هکرها قرار دارند.

نقص امنیتی در ایمیل آیفون حریم خصوصی کاربران را در معرض خطر قرار می دهد

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ شماره 3443، گزارش تازه منتشر شده از سوی چند شرکت های امنیتی حاکی از این است که تعدادی از مدل های آیفون به دلیل وجود حفره های امنیتی در قسمت دسترسی به ایمیل ها به شدت در معرض خطر نفوذ هکرها قرار دارند. این اسناد نشان می دهد این نقص امنیتی از سال 2018 در گوشی های آیفون وجود داشته و فرصت را برای هزاران حمله سایبری مهیا ساخته است.

مهاجمان برای حمله به حساب های کاربری صاحبان گوشی های آیفون معمولا ایمیلی مخرب را برای آن ها ارسال نموده و پس از اینکه کاربر بدون اطلاع از پیغام داخل ایمیل آن را باز می نماید ویروس مخرب به گوشی او نفوذ نموده و همه اطلاعات شخصی صاحب تلفن همراه را برای سرورهای ناشناس ارسال می نماید.

این نقص امنیتی حتی در آخرین نسخه سیستم عامل iOS یعنی iOS 13 نیز وجود دارد. با توجه به تبلیغ های گسترده ای که مدیران اپل پیش از انتشار iOS 13 در خصوص ویژگی های امنیتی آن انجام داده بودند وجود چنین نقص امنیتی عظیمی می تواند به شدت محبوبیت سیستم عامل iOS را کاهش و اعتماد کاربران نسبت به این شرکت را سلب کند.

یک مقام امنیتی در آمریکا بدون بیان نام گفت: اپل سال ها است که از وجود چنین نقص امنیتی آگاهی دارد ولی به دلایل سیاسی آن را فاش ننموده و اطلاعات مردم را به سرقت می برد. اکنون دیگر زمان آن رسیده تا همه مردم بدانند چرا اپل مدت ها به کاربران دستگاه های خود دروغ گفته است.

بسیاری از کاربران آیفون را سیاست مداران و مدیران شرکت های عظیم تشکیل می دهند و به همین دلیل کسب هرگونه اطلاعات از برنامه های آن ها میلیون ها دلار سودآوری برای اپل دارد. پس از انتشار این اسناد سخنگوی اپل از اظهار نظر سریع خودداری کرد و با فاصله چند روز گفت: شرکت اپل منبع نقص فنی را شناسایی نموده و آن را در مدت کوتاهی رفع می نماید.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "نقص امنیتی در ایمیل آیفون حریم خصوصی کاربران را در معرض خطر قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقص امنیتی در ایمیل آیفون حریم خصوصی کاربران را در معرض خطر قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید