هفته کتاب محل ارزیابی اقدامات حوزه کتاب باشد

به گزارش وبلاگ شماره 3443 ، هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به اهمیت هفته کتاب گفت: اصلی ترین هدف و دلیل برگزاری هفته کتاب این است که افکار عمومی را به سمت کتاب و کتابخوانی جلب کند، در این میان اگر تبلیغات خوب و گسترده ای در فضای شهری و رسانه ها انجام گردد می تواند موثر باشد.

هفته کتاب محل ارزیابی اقدامات حوزه کتاب باشد

وی ادامه داد: این هفته بخش دیگری دارد که شامل برنامه ریزی برای ساختارها و استراتژی های آینده کتاب است و به نظرم هفته کتاب فرصت و زمان بسیار خوبی برای این کار است.

حسن پور با بیان اینکه استراتژی های بلند مدت باید برای هفته کتاب تبیین و تدوین گردد، مطرح نمود: به دلیل شرایط خاصی که همواره پیش می آید مثل سال جاری که بیماری کرونا وجود دارد گاهی تدوین استراتژی های بلندمدت سخت است اما با یک برنامه ریزی اصولی می توان به آن دست پیدا کرد.

عضو شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود: در این زمینه معتقدم که ما 28 سال فرصت داشتیم برنامه های بلند مدت 5 یا 10 ساله برای کتاب تدوین کنیم و هر سال در هفته کتاب می دیدیم چه میزان از این برنامه ها محقق شده است و هفته کتاب از حالت تشریفاتی خود خارج شده و عملیاتی گردد.

حسن پور با بیان اینکه امیدوارم سال جاری یک استراتژی کلی برای این هفته تدوین گردد، گفت: با تدوین این استراتژی می توان در طول سال موضوعات مربوط به کتاب را پیگیری کنیم و هفته کتاب فقط محلی برای محک زدن و ارزیابی رشد این برنامه باشد و به نظرم این اقدام یک کار اساسی است.

وی با طرح این موضوع که در هفته کتاب، نهادها و سازمان های مختلف برنامه برگزار می نمایند، یادآور شد: اگر استراتژی و تمرکز واحدی داشته باشیم می توانیم پیروز تر باشیم، به عنوان مثال اگر سازمان یا نهادی گفت می خواهم در حوزه کتاب وارد شوم و پذیرفته گردد در طول سال رصد گردد که آیا این مجموعه توانسته کار خود را به درستی انجام دهد؟

به گفته حسن پور، هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران باید محل ارزیابی برای کارشناسان فرهنگی و حوزه کتاب باشد نه فقط اظهارنظر آن ها، همچنین باید زنجیره ای به هم پیوسته از اتفاق ها و سیاست ها در حوزه کتاب باشد که تداوم داشته باشد.

بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 تا 30 آبان ماه 1399 با شعار دانایی؛ مانایی برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "هفته کتاب محل ارزیابی اقدامات حوزه کتاب باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته کتاب محل ارزیابی اقدامات حوزه کتاب باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید