پرونده ثبت ملی 20 اثر منقول بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تکمیل شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رئیس گروه باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از تکمیل پرونده ثبت ملی 20 اثر منقول در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی اطلاع داد.

پرونده ثبت ملی 20 اثر منقول بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تکمیل شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، روح الله محمدی امروز یکشنبه 11 اسفند ماه 98 با اعلام این خبر توضیح داد: این آثار شامل چینی های تاریخی اهدایی به پادشاهان صفوی است.

او تاکید نمود: پیش از این آثاری در این مجموعه جهانی به ثبت ملی رسیده است، از جمله بعضی آثار منقول که در پی تکمیل آنها 20 مورد دیگر این پرونده ها نیز به وزارت میراث فرهنگی ارسال می گردد.

رئیس گروه باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به اینکه متجاوز از هزار اثر در استان اردبیل به ثبت ملی رسیده است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت ثبت ملی در صیانت و حفاظت از اثر، این مهم با جدیت در مورد آثار تاریخی، طبیعی، منقول و غیرمنقول و آثار ناملموس دنبال می گردد.

به گفته محمدی با ثبت ملی یک اثر در واقع شناسنامه جامعی نیز برای آن تدوین می گردد که می تواند در پژوهش ها و تحقیقات تاریخی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: میراث آریا

به "پرونده ثبت ملی 20 اثر منقول بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده ثبت ملی 20 اثر منقول بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید