مقالات گردشگری

6 فیلم فلسفی که نگاه شما را به زندگی به چالش می کشد

رابطه سینما و فلسفه، پیچیده تر از آن چیزی است که تصورش را می کنیم. بسیاری از سینماگران تاریخ به هنرمندان فیلسوف شهرت دارند و همین عنوان است که ارزش کار آن ها را بیشتر می نماید. سینما فرصتی بی نظیر برای به تصویرکشیدن فلسفه است و همین حقیقت بی نظیر، سینما...

14 دی 1399

آغاز به کار عمیق ترین استخر جهان با 45 متر عمق در لهستان

یک استخر غواصی به عمق 45.5 متر با غارهای مصنوعی زیر آب و تزئینات ویرانه های مایا در عمق استخر، به عنوان عمیق ترین سازه جهان در نزدیکی ورشو افتتاح شد.

5 دی 1399

عجیب و غریب ترین صبحانه های دنیا

عجیب و غریب ترین صبحانه های جهان را می توان به انواع مختلفی دسته بندی کرد و معرفی نمود. به عنوان مثال یک صبحانه به خاطر حجم و موادی که در تهیه آن بکار رفته است و یک صبحانه دیگر به علت نوع سرو می تواند در زمره عجیب ترین صبحانه های جهان قرار بگیرند.

3 دی 1399

ماشین های پای پرواز

حتی اگر یک بار به عنوان مسافر به فرودگاه رفته باشید، حتما انواع خودروهای فرودگاهی را دیده اید. معروف ترین شان همان اتوبوس حمل مسافر از ترمینال پروازهای خروجی به هواپیما و برعکس است البته گاهی از لوله های خرطومی یا تلسکوپی بین درِ خروجی سالن و هواپیما...

24 آذر 1399

20 سال نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی ارزشش را داشته است؟

در حالی که 20 سال از حضور انسانی در ایستگاه فضایی بین المللی (International Space Station) می گذرد، شاید بسیاری از خود بپرسند که آیا این آزمایشگاه مداری به سود جامعه بوده است؟ این پرسشی است که دانشمندان هم درباره آن چندان هم دیدگاه نیستند.

15 آذر 1399

دریاچه دو قلوی سیاه گاو آبدانان؛ دیدنی طبیعی در استان ایلام

ایلام یکی از استانهای غربی بوده که علیرغم ناشناخته بودن، سرشار از دیدنی های طبیعی و بکر است. یکی از این زیبایی های طبیعی، دریاچه های سیاه گاو هستند. اطراف این دریاچه دشت و کوه های بلندی دیده می شوند که بسیار زیبا و دل انگیز خواهند بود. دریاچه دو قلوی سیاه...

7 آذر 1399

بهترین مقصد های سفر در دنیا پیش از گردشگری مدرن و خدمات آنلاین سفر، کجا بود؟

آیا می دانید که بدون خطوط هوایی ارزان قیمت، خدمات تاکسی های آنلاین و جمعیت زیاد، محبوب ترین مقصد گردشگری اروپا و دنیا قبل از ظهور گردشگری مدرن چگونه به نظر می رسید؟

29 آبان 1399

آلمان: مشتاق رابطه ای خوب با روسیه هستیم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مدعی است که برلین به رغم ماجرای ناوالنی همچنان مشتاق حفظ رابطه خوب یا دست کم منطقی با روسیه است.

26 آبان 1399

فرمانده انتظامی تاکید نمود: امنیت کامل گردشگران خارجی در تهران

با وجود اینکه این روزها با افزایش تعداد گردشگران خارجی در ایران روبه رو هستیم، فرمانده انتظامی تهران گفت که تا به امروز از آزار و اذیت گردشگران خارجی در تهران گزارشی نشده است.

24 آبان 1399

هتل پان پاسیفیک ملبورن از اقامتگاه های 5 ستاره و مجلل شهر ، تصاویر

لازم به ذکر است که قرار دریافت در قلب ملبورن و در نزدیکی فرودگاه این شهر سبب شده که هتل پان پاسیفیک ملبورن به یکی از مناسب ترین گزینه های اقامتی در ملبورن مبدل گردد.

22 آبان 1399

سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل استارتاپی

در صفحه سرمایه گذاری این شماره از هفته نامه شنبه، قصد داریم از فضای کرونایی حال حاضر قدری فاصله بگیریم و به جای داد سخن دادن از آسیب هایی که بر فرایند سرمایه گذاری اکوسیستم استارتاپی جهان در پی شیوع این ویروس وارد شده است، از روزگار نه چندان دوری صحبت...

12 آبان 1399

خبرنگاران فعالیت 20 هزار نفر جمعیت روستایی لرستان در فراوری صنایع دستی

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت:20 هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری استان در فراوری صنایع دستی فعالیت دارند.

11 آبان 1399

نگاهی به رسوم مردم فارس در ماه محرم

استان فارس یکی از کانون های مهم آیین های فرهنگی است که با حفظ عناصر اعتقادی و مذهبی مردم، طی سالیان متمادی جلوه گر مراسم باشکوهی در ایام محرم بوده است.

24 مهر 1399

کنایه نوبخت به برکناری برایان هوک

خبرنگاران : نوبخت یکی از مهم ترین عوامل شکست تحریم های آمریکا را مقاومت مردم دانست و اضافه نمود: ملت ما با وجود سخت شدن شرایط اقتصادی با مقاومت تحریم را به شکست کشاندند.

22 مهر 1399

خوان کارلوس همسرش را جا گذاشت و رفت ، معشوقه پادشاه بدنام اسپانیا کیست؟

پادشاه پیشین اسپانیا که گفته می گردد دست کم 40 سال می گردد با همسرش روابط زناشویی ندارد، با یکی از نزدیک ترین و قدیمی ترین یاران خود به تبعیدی خودخواسته در یکی از اشرافی ترین هتل های ابوظبی رفت.

19 مهر 1399

منطقه کورموئیه تاریخی شناخته شد

معاون میراث فرهنگی استان کرمان گفت: بافت تاریخی کورموئیه هنزا در شهرستان رابر واجد ارزش تاریخی فرهنگی شناخته شد.

9 مهر 1399

میراسماعیلی: سیاسیون به پرونده تعلیق جودوی ایران ورود کنند، به زودی به سوئیس سفر خواهیم کرد

رئیس فدراسیون جودو درباره برگزاری جلسه دادگاه عالی ورزش پیرامون تعلیق جودوی ایران توضیحاتی را مطرح نمود.

30 شهریور 1399

تنها آبشار نمکی جهان کجاست؟

آبشار نمکی یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فردی است که هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن آن به ایران می آیند.

29 شهریور 1399

فروش گوسفند در مراکز عرضه دام البرز ممنوع شد

جانشین ستاد مقابله با کرونا البرز گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا فروش و ذبح گوسفند در مراکز عرضه دام این استان ممنوع شده است.

28 شهریور 1399

خبرنگاران مطالعه مردم شناسی نقش آب در فرهنگ مردم جزیره هنگام

تهران - خبرنگاران- رییس پژوهشکده مردم شناسی میراث فرهنگی، گفت: مطالعه مردم شناسی نقش آب در فرهنگ مردم جزیره هنگام پژوهشی است انسان شناختی، که فرهنگ مرتبط با آب، راه های تهیه آب و باورهای مربوط به آن را با روش های مطالعه تاریخی و اسنادی در جزیره هنگام مورد...

26 شهریور 1399
تعداد: (44)