پیروزی پورتو با گلزنی طارمی؛ خط و نشان مهاجم ایرانی برای چلسی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، خبرگزاری خبرنگاران- پورتو و توندلا در هفته بیست و ششم رقابت های لیگ پرتغال به مصاف هم رفتند که این بازی با رجحان 2 بر 0 پورتو به خاتمه رسید.

پیروزی پورتو با گلزنی طارمی؛ خط و نشان مهاجم ایرانی برای چلسی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، تونی مارتینز در دقیقه 19 و مهدی طارمی در دقیقه 83 گل های پورتو را به ثمر رساندند. البته طارمی در این بازی نیمکت نشین بود و در دقیقه 74 وارد میدان شد. با این پیروزی پورتو 60 امتیازی شد و در رده دوم نهاده شد و توندلا نیز با این شکست 28 امتیازی ماند و دهم شد. مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو در جریان پیروزی دو بر صفر تیمش توانست دروازه توندلا را باز کند و به فرایند ناکامی هایش خاتمه دهد.

هفته بیست و ششم پرتغال شنبه شب شروع شد که در یکی از این رقابت ها، پورتو در ورزشگاه ژوائو کاردوسو مهمان توندلا بود. سرجیو کونسیسائو که تمرکز اصلی خود را بر روی ملاقات برگشت مقابل چلسی گذاشته بود، در این ملاقات به تعداد زیادی از ستاره هایش استراحت داده بود. مهدی طارمی یکی از بازیکنانی بود که کونسیسائو ترجیح داده بود به او استراحت بدهد تا این بازیکن برای ملاقات چند روز دیگر مقابل چلسی آماده گردد اما حضور کوتاه مدت ستاره ایرانی بندرنشینان، به خاتمه دادن او به طلسم های گل نزنی اش منتهی شد.

در این ملاقات پورتو در دقیقه 19 پیروز شد با پاس پپه با تجربه و گلزنی تونی مارتینز، دروازه حریف رده دوازدهمی خود را باز کند تا کونسیسائو در ادامه راه، با احتیاط بیشتری شاگردانش را در زمین راهنمایی کند که مبادا او برای ملاقات حساس در مرحله یک چهارم نهایی مقابل چلسی بازیکن غایبی روی دستش داشته باشد.

درصد مالکیت 72 درصد پورتو و بازی یکطرفه مقابل توندلا، باعث شد تا سرمربی این تیم ستاره هایش را به میدان بفرستد تا برای چلسی گرم نمایند. در یکی از این تغییرات طارمی در دقیقه 74 جانشین اوانیلسون شد و پس از چند دقیقه پایش به گلزنی باز شد. ارسال خوب خسوس کرونا از سمت راست به دهانه دروازه رسید و طارمی با تیزهوشی بالا و پیش بینی تصمیم بازیکن هم تیمی اش، خود را به آن نقطه رساند و با ضربه ای سر دروازه حریف را تهدید کرد که سیو دروازه بان توندلا ناقص بود و طارمی به راحتی توپ برگشتی را به گل تبدیل کرد. مهدی طارمی که در 8 بازی اخیر پورتو در امر گلزنی ناکام بود و حتی مورد انتقاد رسانه های پرتغالی نهاده شده بود، برای گلزنی در این ملاقات تنها 9 دقیقه زمان داشت تا به قحطی گلزنی که اسیرش شده بود، خاتمه دهد.

توئیت ها و واکنش های هواداران پورتو پس از شکست مقابل چلسی نشان می داد که تمام امید آنها به حضور طارمی در بازی برگشت است. ستاره ایرانی که به دلیل محرومیت بازی رفت را از دست داده بود، حالا آماده حضور در برابر شاگردان توخل است تا شکست دو بر صفر دور رفت را به یاری هم تیمی هایش جبران کند. نکته جالب پس از شکست پورتو در مقابل چلسی، امیدواری هواداران بندرنشین به درخشش طارمی در بازی برگشت بود ولی نگرانی آنها، 8 بازی گل نزدن طارمی بود که حالا با گلی که این ستاره بوشهری وارد دروازه توندلا کرد، نگرانی هواداران اژدهاها را کاهش داد.

ملاقات رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین چلسی و پورتو در ورزشگاه رامون سانچز پیسخوان شهر سویا اسپانیا برگزار گردید. این بازی در شرایطی به سود شاگردان توخل به خاتمه رسید که این بندرنشینان پرتغالی بودند که نیمه نخست را بهتر شروع کردند و فرصت های متعدد گلزنی را از دست دادند.

شاگردان سرجیو کونسیسائو که در این مسابقه دو مهره کلیدی خود یعنی سرجیو اولیویرا و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتند، در نیمه نخست 8 بار به سمت دروازه ادوارد مندی شوت زدند که در مقابل سد محکمی نهاده شدند و برخلاف جریان بازی این میسون مونت بود که قدر پاس جورجینیو را دانست و دروازه پورتو را باز کرد. تنها شوت بازیکنان چلسی در نیمه نخست وارد دروازه پورتو شد و این نیمه علی رغم فزونی شاگردان کونسیسائو با یک گل به سود چلسی به خاتمه رسید.

اما در نیمه دوم بازی نسبتا پایاپایی را از دو تیم شاهد بودیم و حملات پورتو راه به جایی نبرد و این بار نیز چلسی بود که در دقیقه 85 توسط بن چیل ول گل دوم و فزونی بخش را وارد دروازه پورتو کرد تا آبی های لندن با یک پیروزی شیرین، گام بلندی را برای کسب مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی کسب نمایند. با وجود اینکه پورتو ملاقات رفت را با 2 گل به حریفش واگذار کرد، اما هواداران این تیم با وجود کسب این نتیجه ناامید نشده و در انتظار بازی برگشت و کامبک پورتو هستند. مهدی طارمی که در بازی با یوونتوس از زمین مسابقه اخراج شد و این ملاقات را از دست داد، امید اصلی گلزنی بندرنشینان در بازی برگشت است.

هواداران پورتو در فضای مجازی یکی از علل اصلی شکست مقابل چلسی را غیبت طارمی در این بازی عنوان کردند. تعداد زیادی از هواداران این تیم پرتغالی امیدوارند که طارمی درخشش مقابل یوونتوس را در بازی با چلسی نیز تکرار کند. او که در 8 ملاقات گذشته تیمش پایش به گلزنی باز نشده، هفته آینده این فرصت را در اختیار دارد تا با گلزنی مقابل شاگردان توخل و جبران نتیجه بازی رفت، پورتو را راهی ملاقات نیمه نهایی کند. جایی که آنها باید با برنده ملاقات رئال مادرید و لیورپول ملاقات نمایند.

اما غیبت مهدی طارمی و شکست پورتو، بازتاب های زیادی در توئیتر داشت. عده ای از هواداران پورتو اعتقاد دارند که طارمی می تواند در بازی برگشت، نتیجه را جبران کند و عده دیگری از علاقه مندان به فوتبال، با دید طنز با ماجرا برخورد نموده و توئیت های فانی از جمله هفت تیرکشی طارمی مقابل چلسی در بازی برگشت را ارسال نموده اند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیروزی پورتو با گلزنی طارمی؛ خط و نشان مهاجم ایرانی برای چلسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی پورتو با گلزنی طارمی؛ خط و نشان مهاجم ایرانی برای چلسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید