پیش بینی جوی آرام برای آسمان کردستان

به گزارش وبلاگ شماره 3443، خبرنگاران/کردستان کارشناس هواشناسی کردستان گفت که از امروز تا چهارشنبه جوی آرام و پایدار برای بیشتر مناطق استان پیش بینی می گردد.

پیش بینی جوی آرام برای آسمان کردستان

خسرو سیف پناهی شعبانی در گفت وگو با وبلاگ شماره 3443 با اشاره به آنالیز و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی اظهار کرد که از امروز دوشنبه تا قبل از ظهر چهارشنبه جو استان پایدار بوده و بجز افزایش ابر از اواخر وقت سه شنبه و گاهی وزش باد پدیده دیگری نخواهیم داشت.

وی اضافه نمود که به دنبال آن از ظهر چهارشنبه تا روز آدینه با گذر موجی از شمال غرب کشور، شاهد افزایش ابر، وزش باد قابل ملاحظه، برای بعدازظهر روزهای پنجشنبه و آدینه گاهاً شدید، و در بعضی از نقاط استان بارش پراکنده خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی کردستان توضیح داد که مقدار بارش ها قابل توجه نبوده و عمدتاً در بعدازظهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه رخ خواهد داد.

وی مطرح نمود که با توجه به شرایط شکل گیری گردوخاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به سطح منطقه، کیفیت هوا و دید افقی بخصوص در روزهای پنجشنبه و آدینه کاهش می یابد.

سیف پناهی شعبانی در سرانجام یادآور شد که از امروز دوشنبه تا روز پنجشنبه میانگین دمای شبانه روزی 7 تا 9درجه افزایش داشته و بتدریج از سرما و یخبندان شبانه و صبحگاهی چند روز گذشته در سطح استان کاسته می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی جوی آرام برای آسمان کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی جوی آرام برای آسمان کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید