پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 21 مهرماه 1401

به گزارش وبلاگ شماره 3443، آسمان تهران امروز آفتابی پیش بینی شده است و دما در طول شب از شانزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می رسد. کیفیت هوای تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 21 مهرماه 1401

به گزارش وبلاگ شماره 3443، بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران برای 3 روز آینده، آسمانی صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات همراه با افزایش ابرناکی پیش بینی می گردد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حدبیشتر دما 28 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (21 مهرماه) آفتابی و در بعضی ساعات ابری با حداقل دمای 16 و حدبیشتر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (22 مهرماه) تا حدودی آفتابی با حداقل دمای 18 و حدبیشتر دمای 29 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (23 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 18 درجه و با حدبیشتر دمای 29 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط آلودگی هوای تهران؛ هوا برای گروه های حساس ناسالم است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 101 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 101 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس داشت.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد؛ بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول (سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور برای چند روز آینده

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سیلاب ناگهانی، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در بعضی منطقه ها از افزایش نسبی دما طی شنبه و یکشنبه آینده در نوار شمالی اطلاع داد.

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال آذربایجان شرقی، شرق اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی می گردد.

پنجشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش و وزش باد ادامه دارد و در دامنه های زاگرس واقع در غرب و شمال غرب نیز در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

طی امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود. روز آدینه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش خفیف و پراکنده روی می دهد.

شنبه و یکشنبه هفته آینده در بیشتر منطقه ها کشور جو آرام و پایداری مستقر و در نوار شمالی کشور روند افزایش نسبی دما حاکم می گردد. آسمان تهران امروز صاف همراه با وزش باد موقتی پیش بینی شده است. بیشینه دمای مرکز امروز 27 درجه بالای صفر خواهد بود.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 21 مهرماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 21 مهرماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید