چگونه در کمتر از 5 دقیقه بخوابیم؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اگر این تکنیک به طور مرتب تمرین گردد، می تواند به بعضی از افراد یاری کند تا در مدت زمان کوتاه تری بخوابند.

چگونه در کمتر از 5 دقیقه بخوابیم؟

دانشمندان روشی را توسعه داده اند که باعث می گردد پس از رفتن به رختخواب، در کمتر از 5 دقیقه به خواب عمیق فرو روید. با وبلاگ شماره 3443 همراه باشید تا با روش نو برای خواب عمیق آشنا شوید.

تکنیک های تنفس طوری طراحی شده اند که بدن را در حالت آرامش عمیق قرار دهند. الگو های خاصی که شامل نگه داشتن نفس برای مدتی است به بدن اجازه می دهد تا سطح اکسیژن را دوباره پر کند.

تمرینات آرامش بخش نیز به تعادل مجدد بدن یاری می نماید. این امر به ویژه در صورتی مفید است که از بی خوابی رنج می برید، زیرا نگران آن هستید که در طول روز چه اتفاقی افتاده است یا فردا چه اتفاقی می افتد و افکار و نگرانی ها می تواند مانع استراحت خوب همه ما گردد.

تکنیک 4-7-8 فکر و بدن را مجبور می نماید تا به جای اینکه ترس های خود را هنگام خوابیدن در شب نشان دهند، بر تنظیم تنفس تمرکز نمایند. پزشکان ادعا می نمایند که این تکنیک می تواند قلب تپنده و اعصاب استرس زا را آرام کند.

چگونه این تمرین را انجام دهیم؟

برای تمرین تنفس 4-7-8 هنگام کوشش برای خواب، دراز کشیدن برترین راه است. اگر می خواهید این تکنیک را در طول روز تمرین کنید، مکانی آرام و راحت برای نشستن پیدا کنید.

با قرار دادن نوک زبان بر روی سقف دهان، خود را برای این تمرین آماده کنید.

تمام مراحل زیر باید در یک چرخه تنفس انجام گردد:

  • ابتدا بگذارید لب های شما از هم جدا شوند. به طور کامل صدای نفس خود را بیرون دهید.
  • در مرحله بعد، لب های خود را ببندید و در حالی که در فکر خود تا چهار عدد شمارش می کنید، بی سر و صدا به وسیله بینی خود تنفس کنید.
  • سپس، به مدت هفت ثانیه، نفس خود را حبس کنید.
  • هشت ثانیه به وسیله دهان نفس بکشید.
  • وقتی دوباره نفس می کشید، چرخه نوی از تنفس آغاز می گردد. این الگو را چهار بار کامل تمرین کنید تا به شما یاری کند سریع بخوابید.

با گذشت زمان روش نو برای خواب عمیق به سیستم ایمنی بدن شما یاری نموده و سایر مسائل سلامتی، از جمله فشار خون بالا، افسردگی و اضطراب را سرکوب کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بو کنید و لاغر شوید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چگونه در کمتر از 5 دقیقه بخوابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در کمتر از 5 دقیقه بخوابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید