کتابی که به کمال گرایان کمک می کند سبکبارتر زندگی کنند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، پانته آ حبیبی مترجم کتاب کار خودشفقت ورزی در گفت وگو با خبرنگاران درباره این اثر توضیح داد: این کتاب با تمرینات ساده و کاربردی خود، به کمال گرایانی که صدای منتقد درونی آنان همواره زندگی را برایشان سخت تر از آنچه هست می کند، کمک می کند تا در لحظه حال و هماهنگی درونی بیشتر بتوانند سبکبارتر و امیدوارانه تر زندگی کنند و لذت لحظه حال را فدای بدوش کشیدن سخت گیرانه بار مسائل نکنند و دیدگاهی واقع بینانه تر نسبت به نقاط ضعف خود پیدا کنند. خود دوستی و ارتباط شفقت ورزانه می تواند کمترین نتیجه انجام این تمرینات باشد.

کتابی که به کمال گرایان کمک می کند سبکبارتر زندگی کنند

او ادامه داد: مخاطبان کتاب تمام افراد جامعه اعم از روانشناس یا افراد علاقه مند به روانشناسی و خودشناسی هستند و نیاز به دانش تخصصی ندارد و همین امر بر جذابیت کتاب می افزاید. یکی از مسائل رایج افراد در سراسر دنیا کمال گرایی است.

او اضافه کرد: رقابت بر سر بهترین بودن در سال های اخیر، اضطراب زیادی بر افراد تحمیل می کند. بنابراین تمام افراد نیازمند ارتباط بهتر با خود و خود دوستی بیشتر هستند، تا بتوانند کمال گرایی خود را متعادل سازی کنند. این کتاب این هدف را برآورده می کند بنابراین برای تمامی افراد مفید فایده است.

به گفته حبیبی، به عنوان یک روان شناس در طی کار با مراجعانم بیشترین تلاش من برقرار ساختن ارتباط واقعی مراجع با خویشتن حقیقی اوست. این کار نیاز به خودشفقت ورزی زیادی دارد تا مراجع بتواند نقاط ضعف خود را مانند نقاط قوتش بپذیرد. نیازمند مرجعی بودم تا بتوانم با کمک آن به پذیرش و خود دوستی بیشتر مراجعانم کمک کنم.

او اظهار داشت: کتاب جوی جانسون با تمرینات ساده و کاربردی اش نظر مرا جلب کرد و تصمیم به ترجمه آن گرفتم. این تمرینات می توانند برای مشاورانی که با افراد کمال گرا کار می کنند نیز مفید فایده باشند و به آنها در درمان بهتر مراجعانشان کمک کنند.

کتاب کتاب کار خود شفقت ورزی؛ تمرینات کاربردی برای نزدیک شدن همراه با مهربانی به افکار، هیجان ها نوشته جوی جانسون به ترجمه پانته آ حبیبی از سوی انتشارات ارجمند روانه بازار نشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کتابی که به کمال گرایان کمک می کند سبکبارتر زندگی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابی که به کمال گرایان کمک می کند سبکبارتر زندگی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید