کریمی: هپکو 5 سال به دولت بر می شود ، واگذاری دوباره هپکو به بخش خصوصی پس از پایدار شدن شرایط

به گزارش وبلاگ شماره 3443، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است هپکو به مدت 5 سال تحت مالکیت ایمیدرو باقی بماند تا پس از برطرف مسائل این شرکت، واگذاری مجدد آن صورت گیرد.

کریمی: هپکو 5 سال به دولت بر می شود ، واگذاری دوباره هپکو به بخش خصوصی پس از پایدار شدن شرایط

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ شماره 3443، 67 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نامه ای ارسال کردند و در 7 بند درباره شرایط هپکو سوالاتی پرسیدند.

در ابتدای این نامه آمده است:

اخیرا نامه ای از طرف رئیس محترم سازمان خصوصی سازی خطاب به جنابعالی در فضای رسانه ای منتشر شده است که حکایت از انتقال شرکت هپکو به ایمیدرو از تاریخ ششم خرداد 99 دارد. در این نامه به واگذاری هپکو و همه شرکت های متعلق به آن با کلیه حقوق مرتبط با اعمال مالکیت به ایمیدرو بدون هیچ گونه پیش شرطی اشاره شده است و از هرگونه شفاف سازی بیشتر در این زمینه پرهیز شده است.

نمایندگان مجلس در ادامه این نامه اشاره نموده اند که دولت از قبول هرگونه تصدی جدیدی منع شده است و برگشت هپکو به وزارت صمت، پذیرش تصدی جدید محسوب می گردد که خلاف قانون است.

این موضوع موجب نگرانی کارگران هپکو شده است. آنان معتقدند هپکو در شرایط فعلی احتیاج دارد مدتی را به عنوان زیرمجموعه دولت باشد تا مسائل آن حل گردد و با این بند به نظر می رسد موضوع بازگشت هپکو به دولت به صورت موقت منتفی است.

با این حال علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی که خود یکی از امضا کنندگان این نامه است در تبادل نظر با خبرنگار ما، می گوید: قرار است هپکو به مدت 5 سال از فهرست واگذاری به بخش خصوصی خارج گردد و بحث واگذاری اصلا مطرح نیست.

کریمی تأکید می نماید: در پیشنهادی که وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه داده، عنوان شده است که هپکو به مدت پنج سال تحت مالکیت ایمیدرو باقی بماند و به بخش خصوصی واگذار نگردد تا پس از برطرف مسائل این شرکت، واگذاری مجدد آن صورت گیرد.

وی تصریح می نماید: ما مدافع همین طرح هستیم که هپکو مدتی به دولت برگردد و تا زمانی که شرایط آن پایدار گردد تحت مالکیت دولت باقی بماند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در مورد پیشنهاد وزارت صمت به واگذاری هپکو به مجموعه ای از معادن پیمانکار ایمیدرو، بیان می نماید: این موضوع در پیشنهادی که از سوی وزارت صمت به مجلس ارائه شده، مطرح نشده است.

وی می گوید: قرار است سرمایه مورد احتیاج برای فعال شدن دوباره هپکو و رونق فراوری آن به وسیله سفارش محصولات معدنی شرکت های عظیم معدن دار مانند فولاد مبارکه یا صنایع مس تأمین گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کریمی: هپکو 5 سال به دولت بر می شود ، واگذاری دوباره هپکو به بخش خصوصی پس از پایدار شدن شرایط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: هپکو 5 سال به دولت بر می شود ، واگذاری دوباره هپکو به بخش خصوصی پس از پایدار شدن شرایط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید