گردشگری بستری برای تعامل با دنیا است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، گردشگری بستری برای تعامل با دنیا است.

گردشگری بستری برای تعامل با دنیا است

محمد زاهدی، یک مدرس جهانگردی با اشاره به چالش های جهانگردی در ایران و از جمله استان اصفهان اعلام کرد: منابع محدودی بخصوص در زمینه های تخصصی مانند اقامت و خدمات غذا، محدود بودن مدرسان خبره و علاقمند در زمینه های تخصصی وجود دارد.

او ادامه داد: عدم باور به اینکه از صنعت جهانگردی دنیا فاصله بسیار داریم و توهم شرایط مطلوب از منظر جاذبه ها، منابع و نیروی انسانی که انتظارات غیر واقعی نزد دانشجویان و نیز بعضی علاقمندان به ورود به صنعت ایجاد می نماید نیز از دیگر چالش ها است.

این مدرس جهانگردی ضمن اشاره به اینکه تحریم، مسئله ناشی از نحوه تعامل با دنیا است، توضیح داد: اصلی ترین چالش ما برای جذب جهانگرد به اصلاح رابطه با دنیا باز می گردد. تعامل سازنده با دنیا سبب جذب بیشتر گردشگر می گردد.

زاهدی ضمن تأکید بر اینکه آموزش به علاقمندان را وظیفه اصلی خود میداند، چرا که این کسب و کار فضای آینده بهتری را برای جامعه، جمعیت جوان و اقتصاد ما ترسیم می نماید، به بازار کار و آینده دانشجویان رشته جهانگردی نیز اشاره نمود و گفت: علاقمندان به رشته جهانگردی باید واقع بین و شکیبا باشند؛ ضمن اینکه همه چیز به تلاش و تلاش که برای آموختن دارند بستگی دارد و به نوع نگاهی که به صنعت جهانگردی دارند و پذیرش آن که بیشتر محصول ما از قبل خدمت است.

او بعلاوه با بیان اینکه در رشته جهانگردی، فضای تعاملی با دنیا برقرار می گردد، اضافه نمود: تنوع گسترده موضوعات و تحول سریع در دانش جهانگردی که به واسطه پویایی آن شکل می گیرد، از دیگر مواردی است که باعث می گردد دانشجویان جذب رشته جهانگردی شوند.

این مدرس جهانگردی با بیان اینکه اصفهان ازجمله شهرهایی است که به لحاظ بناهای تاریخی، مورد توجه جهانگردان داخلی و خارجی بوده است اما باید جهانگردان را با این موضوع آشنا کرد که داشته های اصفهان برای جهانگردی فقط بناهای تاریخی نیستند، ادامه داد: تنوع در محصول موضوع ساده ای نیست، مقصد باید به سمت متنوع سازی محصول جهانگردی اصفهان برود.

زاهدی افزود: این کار ابتدا تعامل نهادهای مرتبط و دستگاه های متولی با بخش خصوصی را می طلبد که به طور معمول در قالب سازمان مدیریت مقصد صورت می گیرد.

منبع: همگردی

به "گردشگری بستری برای تعامل با دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری بستری برای تعامل با دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید