گروه خونی شما در ایران چقدر رایج است؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، آنالیز ها حاکی از آن است که گروه خونی o مثبت یکی از رایج ترین گروه های خونی در میان کشورهای خاورمیانه است.

گروه خونی شما در ایران چقدر رایج است؟

به گزارش خبرگزاری وبلاگ شماره 3443 ، خون برای عملکرد بدن انسان لازم است و مواد مغذی حیاتی را در سراسر بدن پخش می نماید، اکسیژن و دی اکسید کربن را مبادله می نماید و گلبول های سفید و آنتی بادی های سیستم ایمنی ما را برای جلوگیری از عفونت ها حمل می نماید.

اما همه خون ها یکسان نیستند؛ آنتی ژن های موجود در خون طبقه بندی گروه خونی آنها را مشخص می نماید. هشت گروه خونی رایج وجود دارد و با ترکیبات مختلف آنتی ژن ها و طبقه بندی ها، در مجموع 36 گروه خونی برای انسان به وجود می آید.

از 7.9 میلیارد نفری که در دنیا زندگی می نمایند و در 195 کشور پراکنده شده اند، شایع ترین گروه خونی O+ است که بیش از 39 درصد از جمعیت دنیا تحت این طبقه بندی قرار می گیرند. در همین حال، نادرترین نوع AB- است که تنها 0.40 درصد از جمعیت این گروه خونی خاص را دارند.

با تجزیه آن به سطح ملی، این آمار آغاز به تغییر می نماید. از آنجایی که عوامل ژنتیکی مختلف در مشخص گروه خونی افراد نقش دارند، هر کشور و منطقه داستان متفاوتی را در خصوص مردم خود بیان می نماید.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "گروه خونی شما در ایران چقدر رایج است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه خونی شما در ایران چقدر رایج است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید