گورباچف: دنیا در حال تجربه یک بحران بسیار جدی است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رئیس جمهور اتحاد جماهیر شوروی سابق با اشاره به نقش رهبران معنوی در شرایط بحران کرونا در دنیا، بر لزوم تامین امنیت و ایجاد شرایط زندگی مناسب انسانی و تجدید نظر در اهداف نظامی در روابط بین الملل تأکید کرد.

گورباچف: دنیا در حال تجربه یک بحران بسیار جدی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شماره 3443 به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل گورباچف رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی سابق ابراز عقیده نموده که جهان در حال حاضر در حال تجربه کردن یک بحران بسیار جدی جهان به دلیل همه گیری ویروس کروناست و در این بین نقش رهبران مذهبی بسیار مهم است و وی امیدوار است که آنها از عهده این مسئولیت برآیند.

رهبر سابق شوروی این مسئله را در مقاله ای که برای روزنامه LOsservatore Romano که در واتیکان منتشر می گردد، نوشته است. گورباچوف در این مقاله به صحبت های خود با مقامات واتیکان در چند سفرش به رم (پایتخت ایتالیا) اشاره نموده و به شرایط فعلی جهان با توجه به همه گیری بیماری کووید-19 می پردازد.

وی در این باره نوشته است: در حال حاضر جهان در حال تجربه و سپری کردن یک بحران بسیار سخت است. این شرایط نیازهای ویژه ای را بر هر شخص و مهمتر از همه سیاستمداران جهان تحمیل می نماید و در این بین نقش رهبران معنوی بسیار عظیم و پر مسئولیت است. و من امیدوارم که آنها با پیروی از نمونه الهام بخش در تاریخ، از عهده این مسئولیت به خوبی برآیند.

به عقیده گورباچوف، تامین امنیت انسانی و ایجاد شرایط لازم برای زندگی مناسب برای تمامی مردم که در کره زمین زندگی می نماید، باید اصلی ترین دغدغه برای سیاستمداران جهان و دولت ها باشد.

رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی اضافه کرد: در شرایط کنونی، ما باید در مورد بسیاری از مسائل تجدید نظر کرد، روابط بین الملل و تفکرات سیاسی عاری از اهداف نظامی باشد و از کاهش هزینه های نظامی در جهان حمایت کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گورباچف: دنیا در حال تجربه یک بحران بسیار جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورباچف: دنیا در حال تجربه یک بحران بسیار جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید