ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین ، چرا به مجرد ها وام تعلق نمی گیرد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ثبت نام پیامکی برای دریافت وام یاری ودیعه مسکن از ساعت 10 روز چهارم مرداد ماه شروع شده است و تا ساعت 24 روز پنجشنبه 9 مرداد ماه ادامه دارد.

ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین ، چرا به مجرد ها وام تعلق نمی گیرد؟

در شرایط دریافت این وام شرط تاهل آمده است، تعدادی از مستاجران به خصوص در استان تهران مجرد هستند؛ صلاح دید مسئولان برای خارج کردن این گروه از مستاجران از دایره مشمولان دریافت وام چیست؟

یکی دیگر از ابهامات این طرح در مورد زوج های جوان است، براساس اظهارات وزیر راه و شهرسازی، خانواده های پنج نفره و تازه ازدواج نموده ها در اولویت دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن قرار دارند.

هدف قرار دادن تازه ازدواج نموده ها با شرط دیگری که در اطلاعیه وزارت راه آمده منافات دارد.

در این اطلاعیه آمده است که داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا یکی از شرایط دریافت وام یاری ودیعه مسکن است، اما ممکن است که بعضی از زوج های جوان سابقه پنج سال سکونت را نداشته باشند که احتیاج است وزارت راه وشهرسازی در این خصوص شرح دهد و ابهامات متقاضیان رفع گردد که آیا این شرط برای زوج هایی که کمتر از پنج سال سابقه سکونت دارند حذف می گردد و چگونه می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند؟

همچنین در اطلاعاتی که در مورد این طرح از سوی وزارت راه منشتر شده، زمان ثبت نام اینترنتی تعیین نشده است.

براساس اطلاعیه وزارت راه، سرپرست خانوار متقاضی دریافت تسهیلات تا ساعت 24 روز نهم مرداد ماه فرصت دارند تا کد ملی خود را به شماره ارسال 300073640 نمایند، اما اعلام نشده که نتیجه ثبت نام اولیه چه زمانی تعیین می گردد.

اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و داشتن کد رهگیری دیگر شرط دریافت وام اجاره مستاجرین است، یکی از موضوعات سوال برانگیز در این خصوص این است که آیا تاریخ ثبت اجاره نامه اهمیت دارد؟

منبع: تجارت نیوز

به "ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین ، چرا به مجرد ها وام تعلق نمی گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین ، چرا به مجرد ها وام تعلق نمی گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید