ارتباط مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات

به گزارش وبلاگ شماره 3443، محققان دریافتند نوشیدن روزانه هر یک فنجان قهوه اضافی با کاهش ریسک یک درصدی ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است.

ارتباط مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از مهر، مطالعات نشان می دهد نوشیدن چندین فنجان قهوه در روز ممکن است با کاهش خطر ابتلاء به سرطان پروستات مرتبط باشد.

سرطان پروستات دومین سرطان شایع و ششمین علت اصلی مرگ سرطان در مردان است. از هر چهار مورد تقریباً سه مورد در کشورهای پیشرفته رخ می دهد و از دهه 1970، موارد جدید این بیماری در کشورهای آسیایی از جمله ژاپن، سنگاپور و چین به شدت افزایش یافته است.

مصرف قهوه با کاهش نسبی خطر ابتلاء به سرطان های کبد، روده و سینه ارتباط دارد، اما هنوز هیچ مدرک قطعی در خصوص نقش احتمالی آن در کاهش خطر سرطان پروستات وجود ندارد.

آنها داده های مربوط به 16 مطالعه را آنالیز کردند. نتایج نشان داد در مقایسه با کمترین میزان مصرف قهوه، بالاترین میزان با کاهش 9 درصدی خطر ابتلاء به سرطان پروستات همراه بود و هر فنجان اضافی در روز با کاهش خطر 1 درصدی مرتبط است.

به گفته محققان، توضیحات بیولوژیکی قابل قبولی برای این موضوع وجود دارد.

قهوه متابولیسم گلوکز را بهبود می بخشد، دارای اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و بر سطح هورمون های جنسی تأثیر می گذارد. همه اینها ممکن است در آغاز، توسعه و پیشرفت سرطان پروستات تأثیرگذار باشند.

این مطالعه نشان می دهد که افزایش مصرف قهوه ممکن است با کاهش خطر ابتلاء به سرطان پروستات همراه باشد. تحقیقات بیشتر هنوز برای کشف مکانیسم های اساسی و ترکیبات فعال در قهوه لازم است.

منبع: جام جم آنلاین

به "ارتباط مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید