القدس العربی: بازداشت شاهزاده ها با وخامت حال شاه سعودی مرتبط است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، یک روزنامه فرامنطقه ای بازداشت دو نفر از شاهزادگان سعودی را عبور از خطوط قرمز خواند و بیان کرد، ممکن است این موضوع به وخامت حال شاه سعودی مربوط باشد.

القدس العربی: بازداشت شاهزاده ها با وخامت حال شاه سعودی مرتبط است

به گزارش وبلاگ شماره 3443 از فارس، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال و پایگاه خبری بلومبرگ این کشور، بامداد شنبه (هفدهم اسفند) گزارش دادند که مقامات سعودی، شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر شاه سعودی و محمد بن نایف ولی عهد سابق را بازداشت نموده اند.

روزنامه القدس العربی در گزارشی درباره این موضوع نوشت، محمد بن سلمان ولی عهد سعودی با بازداشت عمویش احمد بن عبدالعزیز خطوط قرمز را در عرف خانواده پادشاهی زیر پا گذاشت.

این روزنامه به نقل از منبع عربی بلندپایه نوشت: دستگیری های مذکور پیشگیرانه است و ممکن است به وخامت حالت شاه سعودی سلمان بن عبدالعزیز مربوط باشد.

در ادامه این گزارش آمده، تلفن های همراه فرزندان شاهزادگان سعودی دو روز است که ضبط و ارتباط آنها با خارج قطع شده است و این نشان دهنده آن است که اتفاقی در حال وقوع است.

القدس العربی تأکید کرد: اقدام ولی عهد سعودی در بازداشت عمویش نقض وحشتناک سنت های خاندان پادشاهی سعودی است، موضوع مربوط به یک شاهزاده معمولی نیست بلکه صحبت از (احمد) پسر مؤسس خاندان یعنی عبدالعزیز است. وی چند روز پس از بازگشت از مغرب بازداشت شد. بازداشت ها شامل ولی عهد سابق محمد بن نایف و دیگر شاهزادگان نیز شده و زنان و فرزندان شاهزادگان در بازداشت خانگی قرار دارند.

در ادامه این گزارش آمده: بازداشت ها وجود یک توطئه میان شاهزادگان علیه ولی عهد فعلی را خبر می دهند اما منبعی مطلع به القدس العربی تأکید کرد محمد بن نایف در انزوای کامل است و حتی به وی اجازه استفاده از موبایل یا اینترنت داده نمی گردد و در منطقه ای دورافتاده و دور از پایتخت یا جده و مکه قرار گرفته است.

این منبع مطلع بعید ندانست که بازداشت ها نشان دهنده نگرانی از سلامتی سلمان بن عبدالعزیز باشد کسی که از آلزایمر پیشرفته رنج می برد و بر امور حاکمیتی و امنیتی کشور تسلط ندارد و این امور در دست پسرش محمد بن سلمان است، کسی که در کنار زدن هر کسی که به وی شک کند، تردید نمی کند.

حدود دو سال و نیم پیش محمد بن سلمان تعدادی از شاهزادگان سعودی از جمله ولید بن طلال را به بهانه مقابله با فساد بازداشت نموده بود اما اکنون علت بازداشت این شاهزادگان خیانت و تدارک برای کودتا اعلام شده است .

منبع: جام جم آنلاین

به "القدس العربی: بازداشت شاهزاده ها با وخامت حال شاه سعودی مرتبط است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القدس العربی: بازداشت شاهزاده ها با وخامت حال شاه سعودی مرتبط است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید