باز شدن گورستان Via Triumphalis به روی مردم

به گزارش وبلاگ شماره 3443، موزه های واتیکان امکان بازدید از یک گورستان باستانی رومی را برای نخستین بار برای عموم مردم آزاد اعلام نمود.

باز شدن گورستان Via Triumphalis به روی مردم

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از آرت نیوز، واتیکان در هفدهم نوامبر 2023 درهای گورستان باستانی رومی به نام Via Triumphalis را که زیر شهر واتیکان قرار گرفته است، برای نخستین بار به روی عموم بازدیدنمایندگان باز کرد.

قدمت مقبره هایی که در این گورستان قرار دارند به فاصله قرن یکم تا چهارم میلادی تعلق دارد. در این مقبره ها، برده ها، برده هایی که آزاد شدند و صنعتگران دفن شده اند.

پیش تر فقط متخصصان و محققان اجازه ورود به این گورستان را داشتند، اما اکنون بازدیدنمایندگان می توانند با برگزاری نمایشگاه زندگی و مرگ در رُم سزارها از دروازه سنت رز وارد شوند و از این گورستان تماشا نمایند.

این گورستان در خارج از رم واقع شده است، زیرا در آن موقع قانون رومی ها حکم می کرد برای حفظ امنیت و بهداشت، سوزاندن و خاکسپاری اجساد خارج از محدوده شهر انجام گردد. این گورستان در سال 1956 میلادی در جریان ساخت پارکینگی در واتیکان کشف شد و در محوطه باستانی به مساحتی در حدود هزار مترمربع واقع شده است.

منبع: دنیای سفر

به "باز شدن گورستان Via Triumphalis به روی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن گورستان Via Triumphalis به روی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید