فراوری هیدروژن از زباله به عنوان سوخت پاک

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، محققان از دولت بودجه دریافت نموده و مشغول همکاری با شرکت پاورهاوس انرژی پی ال سی هستند تا هیدروژن را برای مصرف به عنوان یک سوخت پاک بازیافت نمایند. شرکت انگلیسی مذکور در حوزه تولید زباله های غیرقابل بازیافت فعالیت می نماید.

فراوری هیدروژن از زباله به عنوان سوخت پاک

طبق قرارداد مذکور با تکیه بر تجربه پاورهاوس انرژی در حوزه فراوری سوخت و تحقیقات تیم کشمیری در دینامیک مایعات و تحلیل ترموشیمیایی ، یک روش مقرون به صرفه قیمت جداسازی هیدروژن ابداع می گردد.

فناوری تازه به عنوان دستاوردی در فراوری گرمایشی پیشرفته معرفی شده که می تواند هیدروژن را در زباله های غیرقابل بازیافت حیا کند.

پل امت مدیر ارشد عملیاتی و مدیر ارشد اجرایی در پاورهاوس انرژی در این باره می گوید: چنین ابداعی پتانسیل غلبه بر هزینه های کلان که عامل بازدارنده مهمی برای استخراج هیدروژن از Syngas(گاز سنتزی) است را دارد. Syngas ترکیبی هیدروژن محور است که می توان از آن به عنوان سوخت در فناوری های نسل تازه حرارتی استفاده کرد.

شیوه پیشنهادی برای جداسازی هیدروژن پتانسیل کاهش هزینه های پروژه تا 17.5 درصد یا بیش از 400 میلیون پوند را برای 59 واحد دارد.

به گفته کشمیری فراوری انرژی پاک از هیدروژن نقش مهمی در اجلاس تغییرات آب و هواییCOP27 دارد که در شرم الشیخ برگزار می گردد. فراوری و ذخیره هیدروژن با کربن اندک یکی از موضوعات کلیدی در اجلاسCOP27 است.

چنانچه این تحقیق موفقیت آمیز باشد، یاری بزرگی به اهداف انگلیس برای کاهش انتشار گازهای گلخانه می نماید و از سوی دیگر در مقایسه با روش های فعلی احیای هیدروژن، هزینه ها را کاهش می دهد.

فناوری تازه علاوه بر آنکه حافظ محیط زیست تر و مقرون به صرفه تر است، یک دارایی مهم به شمار میرود که به تامین انرژی این کشور یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فراوری هیدروژن از زباله به عنوان سوخت پاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری هیدروژن از زباله به عنوان سوخت پاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید