جهانگیری با دولت به مشکل خورده است؟ ، روحانی وزیر صنعت را تحت تاثیر واعظی برکنار کرد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، معاون پارلمانی رییس جمهوری به حواشی و شائبه های مرتبط با دولت پاسخ داد.

جهانگیری با دولت به مشکل خورده است؟ ، روحانی وزیر صنعت را تحت تاثیر واعظی برکنار کرد؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از اعتماد، از ابتدای کار حسن روحانی در بدنه دولت حضور داشت. ابتدا به عنوان قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی این وزارتخانه کار خود را آغاز کرد. در میانه راه دولت یازدهم پس از تغییراتی که در کابینه صورت گرفت به عنوان معاون مجلسی مشغول به کار شد و این کرسی پس از آغاز به کار دولت دوازدهم تا به امروز در اختیار اوست.

حسینعلی امیری، تحصیلکرده رشته حقوق و فارغ التحصیل مقطع دکترای رشته حقوق عمومی را به عنوان چهره ای اصولگرا و نزدیک به رحمانی فضلی و علی لاریجانی می شناسیم؛ اگرچه خودش در مصاحبه اخیر که با خبرگزاری تسنیم داشته، اصرار دارد که نه اصلاح طلب است، نه اصولگرا و نه اساسا تعلق جریانی و جناحی دارد؛ چراکه قاضی دیوان عالی کشور بوده و نمی توانسته خط و ربط جریانی و جناحی داشته باشد.

حسینعلی امیری شاید بهترین کسی است که از مناسبات پیچیده دولت و مجلس در دولت یازدهم و دوازدهم که مقارن با مجلس نهم تا یازدهم است با خبر باشد اما آنقدر محافظه کار هست که حتی در پاسخ به پرسشی در مورد لابی های دولت و مجلس از استفاده از واژه لابی امتناع و به جای آن از کلمه مشورت استفاده کرده است. این محافظه کاری باعث شده که پاسخ هایش به اغلب پرسش های صریح و روشنی که روبه رویش طرح شده عمدتا کلی به نظر بیاید. برای نمونه پاسخ او به یکی از ابهامات 2، 3 سال گذشته در مورد رابطه جهانگیری با روحانی و واعظی دلیل بر این مدعاست.

حسینعلی امیری در پاسخ به اینکه آیا اختلافی میان جهانگیری با اعضای اعتدالی دولت وجود دارد یا نه گفته است: آقای دکتر جهانگیری معاون اول است و انسان شریف و انصافا خیلی باتجربه و دارای کمالات زیادی است و آقای دکتر واعظی هم رییس دفتر رییس جمهوری هم چنین است و هرکدام از این دو برادر عزیز در حدود وظایف خودشان به خدمت مشغول هستند و این موضوع یک بار دیگر هم مطرح شد که خود آقای دکتر واعظی به آن پاسخ دادند. واقعا در دولت چیزی که می بینیم دوستی، برادری و اخوت است و الحمدلله همه در فضای صمیمی با هم کار می کنند.

امیری به برخی ابهامات و پرسش های که در افواه و افکار عمومی شنیده و دیده می شد و به خصوص در فضای مجازی به دفعات به آن پرداخته شد نیز پاسخ داده است. مثلا تاکید کرده اینکه برخی می گویند، رییس جمهوری 10 صبح به دفترش می رود و خیلی زود به خانه برمی شود، صحت ندارد یا اینکه برخی می گویند، ملاقات با روحانی سخت است این گونه نیست و دست کم او به عنوان معاون مجلسی توانسته هر زمان خواسته، روحانی را ملاقات کند.

این میان ورود دولت به انتخابات ریاست جمهوری 1400 که همواره سال پایانی دولت ها گریبان گیرشان است نیز پرسشی است که امیری به آن پاسخ گفته و صراحتا این موضوع را رد و تاکید کرده: الان یک جلسه هم دولت راجع به موضوع انتخابات سال آینده نداشته است.

در میان تمام حواشی مربوط به دولت، برکناری رضا رحمانی وزیر سابق صمت نیز دیده می شود که معاون مجلسی رییس جمهوری در مورد آن توضیح داده و گفته است که تصمیم رییس جمهوری در این مورد عقبه ای چند ماهه داشته و یک شبه و تحت تاثیر واعظی نبوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "جهانگیری با دولت به مشکل خورده است؟ ، روحانی وزیر صنعت را تحت تاثیر واعظی برکنار کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری با دولت به مشکل خورده است؟ ، روحانی وزیر صنعت را تحت تاثیر واعظی برکنار کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید