جیمیل با هوش مصنوعی همراه می گردد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، زومیت نوشت: امروزه هوش مصنوعی را در همه جا می توان پیدا کرد؛ اما گوگل بیش از سایر شرکت ها برای اضافه کردن آن به سرویس های خود عجله دارد.

جیمیل با هوش مصنوعی همراه می گردد

گوگل هوش مصنوعی را به جیمیل نیز اضافه نموده است؛ نسخه اندروید و iOS جیمیل، به یاری AI نتایج مرتبط تری را برای جست وجوهای کاربر نشان می دهد؛ در زمان جست وجو برای ایمیلی خاص، مدل های یادگیری ماشین با استفاده از از قواعد جست وجو، ایمیل های اخیر و دیگر اطلاعات مرتبط سعی می نمایند تا نزدیک ترین و دقیق ترین نتیجه ممکن به آنچه را به شما نشان دهند. این نتایج در بخشی جداگانه در بالای صفحه نشان داده خواهند شد؛ دیگر ایمیل های اخیر مرتبط نیز در ادامه به نمایش درمی آیند.

قابلیت جست وجوی ایمیل با یاری هوش مصنوعی در حال حاضر تنها برای کاربران دستگاه های اندروید و iOS در دسترس واقع شده است؛ اما تا این لحظه خبری مبنی بر اینکه آیا ویژگی تازه برای کاربران نسخه وب نیز منتشر خواهد شد یا خیر، منتشر نشده است.

هوش مصنوعی چند سالی است که در جیمیل مورد استفاده قرار می گیرد و ویژگی هایی مانند پاسخ اتوماتیک، براساس متن ایمیل دریافتی را شامل می شود. در چند ماه گذشته گوگل ابزارهای بیشتری مبنی بر هوش مصنوعی مولد برای کاربران جیمیل منتشر نموده است که امکان نوشتن ایمیل را نیز به کاربر می دهد.

درحالی که گوگل در حال توسعه رقیب ChatGPT موسوم به Google Bard است، احتمالا در ماه های آینده، قابلیت های AI بیشتری نیز برای موتور جست وجوی گوگل معرفی شود. به نظر می رسد که به لطف رقابت شدید موجود بر سر هوش مصنوعی، گوگل و سایر شرکت ها هیچ ترسی برای منتشر کردن سریع قابلیت های AI ندارند.

به هر حال سؤالی مطرح می شود که چه اندازه ترکیب هوش مصنوعی با بخش های مختلف زندگی کاربران می تواند کاربردی باشد؟ البته این امکان که از هوش مصنوعی بخواهید تا با سبک شکسپیر برایتان متنی را بنویسد بسیار مجذوب کننده است؛ ولی آیا بیشتر کاربران ترجیح نمی دهند تا با سبک خودشان با خانواده و دوستان خود به گفت وگو بپردازند؟

قابلیتی مانند هوش مصنوعی ادغام شده با جیمیل همچون برخی از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی دیگر شرکت ها نمی تواند قابل اعتماد باشد؛ برای مثال، هوش مصنوعی غیراز آنچه گوگل به طور مختصر اشاره نموده، دیگر از چه اطلاعاتی و برای چه کاربردهایی استفاده خواهد نمود؟ آیا هوش مصنوعی می تواند به درستی آنچه را که کاربر به دنبالش می شود، پیدا کند؟ این ها سؤالاتی هستند که گوگل پاسخی به آن ها نمی دهد. با این حال، هنوز هم احساس می شود روش هایی مثل ستاره دار کردن یا نشانه گذاری ایمیل ها راه حلی قابل اطمینان تر برای دسترسی به ایمیل مورد نظرتان است.

در دنیایی که هوش مصنوعی حتی فیلم و سریال یا موضوع کتاب تازه را به ما پیشنهاد می دهد، هنوز هم کارهایی هستند که انسان با استفاده از قدرت خلاقیت خود می تواند انجام دهد؛ هرچند که ممکن است که با سرعتی کمتر از هوش مصنوعی آن را انجام دهیم.

آیا عجله شرکت هایی مثل گوگل در ادغام هوش مصنوعی با همه خدمات و نرم افزارها کاری درست است؟ نظر شما در این مورد چیست؟

227227

منبع: خبرآنلاین

به "جیمیل با هوش مصنوعی همراه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیمیل با هوش مصنوعی همراه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید