دعوت از نمایندگان مجلس برای بازدید از پروژه های فضایی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، مرتضی براری در توئیتر خطاب به اظهارات محسن دهنوی نماینده مجلس در مورد عدم پیشرفت پروژه های فضایی نوشت: جناب آقای ⁦دهنوی پس از دعوت رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، یکبار دیگر از جنابعالی دعوت می کنم بازدیدی از پروژه های فضایی ایران با حضور خبرنگاران داشته باشید تا قضاوت هایی مبتنی بر واقعیت به جامعه ارائه دهید

دعوت از نمایندگان مجلس برای بازدید از پروژه های فضایی

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: آمادگی نشست مشترک و گزارشی از دستاوردهای فضایی نیز وجود دارد.

وی گفت: طی مدت زمان 6 سال گذشته زیرساخت های لازم (ایستگاه پرتاب، ماهواره، ماهواره بر، مرکز کنترل و راهنمایی، ایستگاه دریافت و مرکز پردازش) برای گذر از مدار تحقیقاتی 250 کیلومتر به مدار عملیاتی 500 کیلومتر و تزریق ماهواره ها تا وزن 250 کیلوگرم در این مدار توسعه یافت و اکنون در حال تثبیت فناوری هستیم.

براری ادامه داد: همزمان نیز زیرساخت های لازم برای دستیابی به مدارات بالاتر در حال توسعه است مانند بلوک انتقال مداری سامان که قابلیت انتقال ماهواره از مدار 400 کیلومتری را به مدار 7000 کیلومتری دارد و اکنون مدل کیفی آن تکمیل و ساخت نمونه پروازی نیز تا چند ماه دیگر تمام می گردد.

رئیس سازمان فضایی اظهار داشت: سیاست را جایگزین صداقت نکنیم. بودجه فضایی در 2/5سال دولت دوازدهم دو برابر دولت قبل شده است. آقای جهرمی نه تنها فعالیت فضایی را متوقف نکردند، بلکه رونق بی سابقه دادند.

در همین حال حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران نیز در توئیتر خطاب به محسن دهنوی گفت: از شما دعوت می کنم تا بازدیدی از پژوهشگاه فضایی ایران داشته باشید،تا به شما نشان دهیم برنامه های فضایی کشور با قدرت و با تکیه بر عزم جوانان متخصص کشور و راهبری سازمان فضایی ایران با توان مضاعف در حال پیشرفت است و هیچ خللی به آن وارد نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دعوت از نمایندگان مجلس برای بازدید از پروژه های فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از نمایندگان مجلس برای بازدید از پروژه های فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید