عجیب ولی واقعی: چشم های این زن در این عکس آبی نیست!

به گزارش وبلاگ شماره 3443، در یک خطای دیداری بسیار جالب که به تازگی دین جکسون در تیک تاک منتشر شده، چهره عادی زنی را می بینیم که برخلاف ظاهر امر، چشمان او آبی نیست و در واقع حاکستری است.

عجیب ولی واقعی: چشم های این زن در این عکس آبی نیست!

دین جکسون در زمینه ایجاد خطاهای دیداری، یک حرفه ای محسوب می گردد. ویدئوی او در شبکه های اجتماعی بسیار همه گیر و محبوب شده است.

او ویدیویی منتشر نموده که در آن عکس سیاه و سفیدی از صورت یک زن دیده می گردد. اما وقتی جکسون یک فیلتر قرمز را بالای عکس قرار می دهد، به نظر می رسد که سوژه عکس چشم های آبی پیدا می نماید.

نور آبی نمی تواند از فیلتر قرمز عبور کند و علاوه بر این، هیچ رنگ آبی در عکس اصلی وجود ندارد. حتی استفاده از انتخابگر رنگ برنامه های ویرایشگر عکس نشان می دهد که چشمان زن در واقع خاکستری خنثی است.

این کلیپ که بیش از 900 هزار دیده شده و در ان جکسون دلیل این امر را شرح می دهد.

عمل اسلیو معده
رزرو هتل
خرید ساک پارچه ای

جکسون که با نام کاربری @beetonthebeeb در تیک تاک می گوید، این مغز شما است که رنگدانه را پیش خودش خلق می نماید - ناحیه خاکستری اطراف مردمک را می بیند و فرض می نماید که فیلتر قرمز نور آبی را به دام انداخته. بنابراین، پردازش مغز طوری است که رنگ آبی را می بیند.

به عبارت دیگر، در هر شرایطی که مغز زمینه تصویر را تشخیص دهد و معتقد باشد که باید آبی به نظر برسد، می تواند نور خاکستری را به این صورت تفسیر کند.

منیع

ویدئو:

منبع: یک پزشک

به "عجیب ولی واقعی: چشم های این زن در این عکس آبی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ولی واقعی: چشم های این زن در این عکس آبی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید