عراقچی: اگر آمریکا در ادعای بازگشت به برجام جدی است، به توافق بازگردد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ شماره 3443، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در ملاقات نماینده ویژه نروژ در امور عراق و سوریه گفت: اگر آمریکا در ادعای خود برای بازگشت به برجام جدی است، راه آن ساده است، به توافقی که از آن خارج شده بازگردد.

عراقچی: اگر آمریکا در ادعای بازگشت به برجام جدی است، به توافق بازگردد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شماره 3443، خانم هرالداستاد نماینده ویژه نروژ در امور سوریه و عراق که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است، صبح امروز (یکشنبه) 17 اسفند 1399 با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات و در مورد آخرین تحولات جاری در عراق و سوریه و راه های مقابله با عوامل ناامن ساز در منطقه، خصوصا گروه های تروریستی تکفیری بحث و تبادل نظر کرد.

* علاقه مندی نروژ برای ادامه رایزنی های سیاسی با جمهوری اسلامی ایران در امور منطقه ای

عراقچی در این ملاقات ضمن تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تداوم همکاری های دوجانبه با نروژ در مورد موضوعات منطقه ای و بین المللی، گفت: امنیت و ثبات در محیط همسایگی برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و کشورمان از هرگونه تلاشی در این خصوص مضایقه نخواهد کرد، کما اینکه بنا به دعوت دو دولت عراق و سوریه نقش بی بدیلی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در آن کشور ها ایفا نموده است.

معاون وزیر امور خارجه در این ملاقات همچنین به موضوع برجام به عنوان بزرگترین دستاورد دیپلماسی در منطقه آشوب زده غرب آسیا اشاره نمود و گفت: اگر آمریکا در ادعای خود برای بازگشت به برجام جدی است، راه آن ساده است، به توافقی که از آن خارج شده است بازگردد و به تمامی تحریم هایی که در دولت گذشته آن کشور علیه ایران برقرار شده است سرانجام بخشد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز همان طور که در بالاترین سطح اعلام نموده است پس از راستی آزمایی اقدامات آمریکا، به تمامی تعهدات برجامی خود باز خواهد گشت.

نماینده ویژه نروژ در امور سوریه و عراق در این ملاقات با تشریح اقدامات انساندوستانه آن کشور در منطقه، علاقه مندی کشورش برای ادامه رایزنی های سیاسی با جمهوری اسلامی ایران در امور منطقه ای را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه ایرلند نیز دیگر مقام اروپایی بود که امروز در تهران با مقامات ایرانی ملاقات کرد.

ظریف در ملاقات همتای ایرلندی بار دیگر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضرورت برطرف کامل و موثر تحریم های غیرقانونی آمریکا به عنوان گامی که متعاقبا منجر به بازگشت گام های جبرانی ایران خواهد بود را یادآور شد. (اینجا بخوانید)

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز در ملاقات وزیر خارجه ایرلند با ظریف حضور داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عراقچی: اگر آمریکا در ادعای بازگشت به برجام جدی است، به توافق بازگردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: اگر آمریکا در ادعای بازگشت به برجام جدی است، به توافق بازگردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید