غول پیکرترین تمساح جهان بزرگ تر از آن است که تصور می شد!

به گزارش وبلاگ شماره 3443، کاسیوس رکورد بزرگترین تمساح آب شور زنده در اسارت جهان را در اختیار دارد احتمالا بزرگ تر از چیزی باشد که در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.

غول پیکرترین تمساح جهان بزرگ تر از آن است که تصور می شد!

به گزارش خبرآنلاین به نقل از لایوساینس، 120 سال سن دارد و بزرگترین تمساح زنده در اسارت است. کاسیوس که در استرالیا نگهداری می شود سال 2011 با طول 5 متر و 48 سانتی متر به عنوان بزرگترین تمساح زنده در اسارت به کتاب رکورد های گینس راه پیدا کرد.

جالب اینکه یک سال پس از ثبت شدن نام کاسیوس در کتاب رکورد ها یک تمساح 50 ساله به نام لولونگ در فیلیپین با طول شش متر و 17 سانتی متر رکورد او را شکست، اما عمر لولونگ به جهان نبود و یکسال بعد مرد تا دوباره کاسیوس عنوان بزرگترین کروکودیل در اسارت جهان را از آن خود کند.

حالا صحبت از این است که کاسیوس احتمالا در 12 سال گذشته رشد کرده و بزرگتر از آن چیزی شده که در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.

تمساح های آب شور در طبیعت بیش از این ها بزرگ می شوند و حتی طولشان به هفت متر هم می رسد.

در این میان هر چند ممکن است که کاسیوس در سال های گذشته بزرگتر از آنچه بود شده باشد، اما به نظر نمی رسد بتواند به رکورد لولونگ برسد. تمساح هایی که بیش از 5 متر می شوند معمولا رشدشان کند شده و به حدود یک سانتی متر در سال محدود می شود.

کاسیوس سال 1984 در حالی که بر اثر نزاع با دیگر تمساح و برخورد به موتور قایق زخمی شده بود از طبیعت بیرون کشیده شد و زندگیش در اسارت شروع شد.

تخمین زده می شود که کاسیوس در سال 1903 از تخم بیرون آمده باشد و بر این اساس امسال 120 ساله شده است و با در نظر گرفتن شرایط سلامتی چندین سال دیگر پیش رو خواهد داشت.

منبع: فرارو

به "غول پیکرترین تمساح جهان بزرگ تر از آن است که تصور می شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غول پیکرترین تمساح جهان بزرگ تر از آن است که تصور می شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید