فناوری خودران به فاصله گذاری اجتماعی در ژاپن یاری می نماید

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از آسوشیتدپرس، یک سیستم حمل ونقل خودران و مشابه ویلچر در فرودگاه توکیو حرکت می نماید تا عمل به قوانین فاصله گذاری اجتماعی را در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تسهیل کند.

فناوری خودران به فاصله گذاری اجتماعی در ژاپن یاری می نماید

این وسیله نقلیه خودران که در شرکت WHILLتولید شده، ظرفیت یک نفر را دارد و می تواند مسافتی 600 متری را در مسیرهای از پیش معین شده در فرودگاه بین المللی هاندا طی کند.

ساتوشی سویگی مدیر ارشد اجرایی این شرکت می گوید: ربات ها و فناوری خودران احتیاج به کارگران انسانی را می کاهند و به همین دلیل در عصر شیوع ویروس کرونا کارآمد هستند.

وسیله نقلیه مذکور با سرعت 3.5 کیلومتر برساعت و با استفاده از حسگرها و دوربین ها حرکت می نماید. این شرکت امیدوار است همین فناوری را در محیط های مختلف مانند بیمارستان ها، پارک ها و مراکز خرید نیز به کار گیرد.

هنگامیکه کاربر روی جایگاه وسیله نقلیه می نشیند می تواند با استفاده از یک دستگاه کنترل مشابه تبلت آن را راهنمایی کند. همچنین این وسیله نقلیه مجهز به باتری های لیتیوم یونی است.

این درحالی است که کمبود نیروی کار در ژاپن یک مشکل جدی است. سال گذشته این فناوری در فرودگاه های مختلف از جمله فرودگاه بین المللی جان اف کندی در نیویورک آزمایش شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فناوری خودران به فاصله گذاری اجتماعی در ژاپن یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری خودران به فاصله گذاری اجتماعی در ژاپن یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید