قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می نماید

به گزارش وبلاگ شماره 3443، نتایج یک مطالعه نشان داد، یک قرص که در بیماران دیابتی نوع 2 به مقابله با قند خون بالا می پردازد ممکن است از نارسایی قلبی هم محافظت کند.

قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می نماید

به گزارش وبلاگ شماره 3443، نتایج یک آنالیز نو نشان می دهد، قرص هایی که در بیماران دیابتی به منظور مقابله با قند خون بالا استفاده می شوند می توانند از نارسایی قلبی هم محافظت نمایند.

تصور می گردد داروی Empagliflozin باعث تحریک قلب و کارآیی بیشتر آن می گردد؛ امپاگلیفلوزین نسل نو داروهای کنترل نماینده قند خون است که به تنهایی و یا همراه با سایر داروهای قند خون در دیابت نوع دو کاربرد دارد.

آنالیز محققان نشان داد، بیماران درگیر در مطالعه هم وزن کم کردند و هم فشار خون را بهبود بخشیدند. براساس مطالعه ای که به وسیله بنیاد قلب انگلیس صورت گرفته، تصور می گردد این دارو قلب را تحریک می نماید، آن را کارآمدتر می نماید و منجر به بهبود قابل توجهی در عملکرد آن فقط پس از سه ماه می گردد.

اگرچه طیف وسیعی از روش های درمانی برای این بیماری وجود دارد، اما به علت صدمه ای که باعث افزایش قند خون در داخل عروق و رگ ها می گردد، بیماران همچنان دچار مسائل قلبی می شوند.

دیابتی های نوع 2 دو تا سه برابر خطر طبیعی مسائل قلبی و گردش خون دارند و یک سوم به علت عارضه های قلبی عروقی مانند حملات قلبی جان می بازند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص دیابتی که از قلب هم محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید