محمودزاده: ممنوعیت جذب بازیکن خارجی باید به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برسد، این قانون تبعاتی خواهد داشت

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ فوتبال اعتقاد دارد قانون این سازمان مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی، تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

محمودزاده: ممنوعیت جذب بازیکن خارجی باید به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برسد، این قانون تبعاتی خواهد داشت

به گزارش وبلاگ شماره 3443، فریبرز محمودزاده درباره نحوه تصویب قانون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی گفت: هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باید این قانون را به عنوان رئیس مجمع تصویب کند. تا به امروز کارشناسی ها در بدنه سازمان لیگ بوده و منتظر مصوبه هیئت رئیسه هستیم. ما در کمیته های مختلف مجری مصوبات هیئت رئیسه سازمان و فدراسیون فوتبال هستیم و منتظر می مانیم تا شاید چکش کاری گردد.

وی درباره نقدها از این قانون گفت: نظرات مختلفی وجود دارد که باید ببینیم قانون مد نظر چگونه در فدراسیون تصویب می گردد. باید ببینیم نظرات مطرح شده توسط مربیان باشگاه ها، رسانه ها و کارشناسان چگونه ارسال خواهد شد.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ درخصوص احتمال ممنوعیت عقد قرارداد با بازیکنان داخلی به صورت ریالی توضیح داد: ریال پول رایج کشور ماست و می توان قانونی در این باره تصویب کرد. هر قانون مخالفان و موافقان زیادی دارد و باید ببینیم کفه تزارو به کدام سمت است. ما باید منافع ملی کشور را هم در نظر بگیریم. می دانیم منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی تبعاتی دارد، اما باید ببینیم چگونه به این نکته رسیدیم و چه فرآیندی طی شده که سازمان لیگ حاضر شده به موضوع ورود کند.

محمودزاده که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، با اشاره به وجود دلالی در فوتبال کشور اعلام کرد: نباید از دلالی غافل شویم. همه می دانند اتفاقاتی در این رویه می افتد و دلالان گاهی در اوج بی عدالتی و بی انصافی، بازیکنی مصدوم را به تیمی می قبولانند. مدیران باشگاه گل گهر سیرجان، یک بازیکن را چند روز برای تست نگه داشتند و قراردادی امضا نشد، اما این پرونده در فیفا مطرح شده و می خواهند باشگاه را محکوم نمایند. اینقدر بعضی دلالان بلاهت به خرج می دهند و به باشگاه ها آسیب می زنند که باید موضوع را ریشه یابی کرد.

وی با بیان اینکه با ورود وزارتخانه های ورزش و اطلاعات، منافع عده ای به خطر می افتد، گفت: در هر فضایی از جمله صادرات و واردات هم مشکلاتی وجود دارد. با این حال شک نکنید نهادهای ذی ربط می خواهند قوی عمل نمایند و وارد موضوع می شوند.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ با اشاره به زمان مجاز تیم ها برای جذب بازیکن گفت: این زمان را به گونه ای طراحی کردیم که تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا آسیب نبینند. حضور بازیکن جدید در ادامه لیگ قهرمانان آسیا مجاز است و اسامی باید تا نهم یا دهم شهریور به AFC شوند. ما هم روز ششم شهریور را شروع جابجایی اعلام کردیم تا نمایندگان ایران بتوانند بازیکن جدید بگیریم. ممکن است به هر دلیلی، دو ماه تا لیگ سال آینده وقفه ایجاد گردد و ما به همین دلیل سرانجام جابجایی را روز 29 آبان اعلام کردیم که تیم های در هفته های ابتدایی مسابقات سال آینده بتوانند بازیکن بگیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محمودزاده: ممنوعیت جذب بازیکن خارجی باید به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برسد، این قانون تبعاتی خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: ممنوعیت جذب بازیکن خارجی باید به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برسد، این قانون تبعاتی خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید