میراسماعیلی: سیاسیون به پرونده تعلیق جودوی ایران ورود کنند، به زودی به سوئیس سفر خواهیم کرد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رئیس فدراسیون جودو درباره برگزاری جلسه دادگاه عالی ورزش پیرامون تعلیق جودوی ایران توضیحاتی را مطرح نمود.

میراسماعیلی: سیاسیون به پرونده تعلیق جودوی ایران ورود کنند، به زودی به سوئیس سفر خواهیم کرد

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در گفت و گو با ، اعلام نمود: نیمه دوم سال 98 جودوی ایران متحمل شرایط بسیار سختی شد و تعلیق ناعادلانه ای علیه این رشته ورزشی انجام شد که شرایط را برای ما بسیار سخت کرد و تمام تمرکز ما روی رفع تعلیق و برگزاری جلسه دادگاه CAS بود.

او ادامه داد: با این حال سعی کردیم انگیزه را در داخل کشور در مسابقات سوپر لیگ و مسابقات قهرمانی کشور به ورزشکاران تزریق کنیم. شرایط سختی بود و تیم ها با تمام مشقتی که بود به همراه حامیان مالی خود به مسابقات سوپر لیگ وارد شدند و تعداد تیم ها در این رقابت ها به 5 تیم رسید و 15 تیم در لیگ امید حضور داشتند که با شور و شوق خوبی روبرو شدیم. متاسفانه در هفته اول مسابقات با شیوع ویروس کرونا روبرو شدیم و 2 راه حل پیش روی ما بود. یکی برگزاری مسابقات لیگ و دیگری اتمام دیدار ها مدنظر بود، اما شرایط به گونه ای بود که ترجیح دادیم تا با نتایج به دست آمده لیگ به اتمام برسد و در نهایت امروز (چهارشنبه) مراسم اختتامیه مسابقات را برگزار کردیم. علاقه مند بودیم تمامی تیم ها در این مراسم حضور پیدا کنند، اما به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی ترجیح دادیم با حضور تیم های قهرمان مراسم اختتامیه برگزار شود.

او درباره احتمال رفع تعلیق جودو اعلام نمود: در این 9 ماه دیدیم که جودوی ایران واقعا مظلوم و تنها است. طی این 9 ماه تمام زندگی ام را وقف انسجام داخلی کرده ام تا با تیم دست تنهایمان به نبرد با موشک در این جنگ برویم! اما همیشه خداوند به ما کمک کرده است و در گذشته هم دیده ایم که می توانیم پیروز باشیم. در طرف دیگر افراد به هر دری می زنند تا با چند وکیل به خواسته خود برسند، اما در طرف ما وزارت ورزش و جوانان کمک های شایانی به صورت تلفنی و یا حضوری به شخص من در هر زمانی داشته اند. علی نژاد 4 ساعت با من وقت گذاشت تا درباره این جلسه دادگاه عالی ورزش به جمع بندی واحدی برسیم.

میراسماعیلی اضافه نمود: دیپلمات های سیاسی - ورزشی ما می توانند به عنوان یک پرونده حساس به این قضیه ورود کنند. این پرونده آرش میر اسماعیلی نیست و پرونده ملی به شمار می رود و دوست داشتم صادقانه به ما کمک کنند، اما ما را تنها گذاشتند. اگر ابراز محبت مردم و جامعه جودو نبود خستگی به تن من می ماند. شرایط بیرون سخت است، اما من تمام شرایط را برای برقراری انسجام انجام داده ام و واقعا انسجام به حرف نیست و به عمل است. وظیفه همه است تا از این پرونده دفاع کنند تا این موضوع به خوبی پیش برود. با فدراسیون جهانی در هر صورت در ارتباط هستیم. اگر به دنبال دیپلماسی ورزشی هستیم نباید رئیس فدراسیون جهانی را تحریک کنیم.

او اظهار کرد: باید از امیر ساعد وکیل، وکیل فدراسیون جودو تشکر کنم. 300 صفحه لایحه در خصوص این پرونده تدوین کرده ایم و نوشتن لوایح در روز های پایانی واقع شده است. این لایحه باید در دادگاه عالی ورزش ارائه داده شود. شرایط اعزام طی این چند روز به خوبی پیش رفته و وزیر ورزش به این موضوع ورود کرده و شرایط سفر ما در حال فراهم شدن است. نمی خواهیم به هیچ عنوان جلسه به صورت آنلاین برگزار شود و من در ایمیلی مخالفت خودم را به این قضیه نشان دادم.

میراسماعیلی همچنین عنوان کرد: هر 2 طرف شانس پیروزی دارند، اما شرایط ما سخت است. امیدوارم همه مردم شرایط را درک کنند و کمک حال جودو باشند، نه آرش میر اسماعیلی. 65% بودجه سال گذشته در اختیار ما بود و از اول سال هم کمک های کمی به فدراسیون ما شده است و هزینه های بالایی را برای برگزاری دادگاه عالی ورزش متحمل خواهیم شد و شخص وزیر ورزش هم به این موضوع اشراف دارد. امیدوارم کمک های خوبی به جودو در این زمینه انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "میراسماعیلی: سیاسیون به پرونده تعلیق جودوی ایران ورود کنند، به زودی به سوئیس سفر خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراسماعیلی: سیاسیون به پرونده تعلیق جودوی ایران ورود کنند، به زودی به سوئیس سفر خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید