چه انتظاراتی از بازی Suicide Squad داریم؟

به گزارش وبلاگ شماره 3443، استودیوی بازی سازی راک استدی، سازنده سه گانه محبوب و شگفت انگیز بتمن: آرکام ساعاتی پیش از جدیدترین ساخته خود پرده برداشت. استودیوی راک استدی مشغول ساخت یک بازی بر اساس مجموعه کمیک های جوخه انتحار (Suicide Squad) است. بازی Suicide Squad رسما دو هفته دیگر رونمایی می گردد و ما هم تصمیم گرفته ایم تا قبل از رونمایی رسمی بازی، نگاهی به ظرفیت هایی که یک بازی Suicide Squad می تواند داشته باشد، بیاندازیم.

چه انتظاراتی از بازی Suicide Squad داریم؟

پیش از هر چیز، بگذارید به آنچه می دانیم اشاره کنیم. وجود بازی Suicide Squad چند ماه پیش توسط تعدادی دامنه که از سوی تهیه نماینده بازی ثبت شده بودند، کم و بیش تایید شد. یکی از دامنه ها Suicide Squad: Kill the Justice League نام داشت. در آن موقع، خبرگزاری یوروگیمر ضمن تایید وجود بازی، با استناد به منابع خود نوشت که نام Kill the Justice League حتی اگر به نام نهایی بازی تبدیل نگردد، توصیف بسیار خوبی برای بازی است.

خب، پس می دانیم که با یک بازی Suicide Squad طرف هستیم که در آن هدف ما کشتن قهرمان های اصلی کمیک های دی سی یعنی اعضای لیگ قهرمانان (Justice League) است؛ در واقع، قرار است در نقش شخصیت های جوخه انتحار قرار بگیریم و با شخصیت هایی مثل بتمن، سوپرمن و واندروومن مبارزه کنیم.

تا همین جای کار، با یکی از بهترین ایده های ممکن برای یک بازی ابرقهرمانی طرف هستیم. به لطف بازی های خود استودیوی راک استدی به اندازه کافی در نقش بتمن بازی نموده ایم و بهترین تجربه های ممکن را در یک بازی ابرقهرمانی داشته ایم. بدون اغراق بگوییم، ساخت بازی هایی با موضوع شخصیت هایی مثل سوپرمن، واندروومن و آکوامن هرگز جذابیت بازی کردن در نقش بتمن را نخواهد داشت.

در واقع ساخت یک بازی برای سوپرمن یکی از عظیمترین چالش های ممکن است. سوپرمن اساسا از هیچ چیز صدمه نمی بیند و بی نهایت قدرت دارد و هرگز به عنوان یک شخصیت اصلی جذاب نیست. با این حال، نظرتان درباره یک غول آخر که بی نهایت قدرت دارد و نمی توان به شکلی معمول به او آسیب زد، چیست؟

سوپرمن، بتمن و واندروومن این ظرفیت را دارند تا به بهترین غول آخرهای ممکن تبدیل شوند. مبارزه با این شخصیت ها به عنوان یک غول آخر می تواند منجر به طراحی بهترین مراحل تاریخ بازی های راک استدی گردد. استودیوی راک استدی استاد طراحی غول آخرهای خوب است. از مبارزه با مستر فریز گرفته تا بین و مترسک و آرکام نایت، غول آخرها همواره از بهترین بخش های سری بازی های بتمن: آرکام بوده اند.

از نظر ساختاری و با نگاه به سابقه راک استدی، می توانیم بگوییم که ممکن است بازی Suicide Squad نقشه ای باز را مقابل بازی نماینده ها قرار دهد؛ نقشه ای که بازی نماینده ها می توانند در آن به تنهایی یا به همراه دوستان خود گشت و گذار نمایند. این جاست که به نکته دیگری درباره Suicide Squad می رسیم.

بازی Suicide Squad طبق آنچه شایعات گفته اند، یک بازی آنلاین و سرویس-محور است. محتمل است تا بازی نماینده ها بتوانند در ابتدای کار، یکی از شخصیت های گروه Suicide Squad را انتخاب نمایند؛ این شخصیت ها می توانند ضد قهرمان هایی مثل ددشات، کاپیتان بومرنگ، پویزن آیوی، هارلی کویین یا حتی جوکر باشند. از طرفی دیگر، البته این احتمال بسیار ضعیف تر است، ممکن است این انتخاب به بازی نماینده ها داده گردد تا خودشان یک شخصیت بسازند و به جوخه انتحار بپیوندند.

با این حال، از این موضوع حدودا مطمئن هستیم که با مجموعه ای از شخصیت های مختلف روبرو خواهیم شد که هر کدام مهارت ها و توانایی های خاص خود را دارند. بازی نماینده ها در نقش ضد قهرمان های کمیک های دی سی، گروهی تشکیل می دهند و به مبارزه با قهرمان های دی سی می فرایند. تا همین جای کار حسابی برای چنین ایده ای هیجان زده شده ایم.

یکی از عظیمترین چالش ها در ساخت چنین بازی ای، قصه آن است. بازی زمانی جذاب خواهد بود که واقعا در نقش ضد قهرمان ها، به جنگ با سوپرمن و بتمن برویم. ولی نمی دانیم آیا دی سی اجازه نوشتن چنین قصه ای را به راک استدی داده است یا نه. آیا دشمنان ما واقعا سوپرمن و بتمن هستند، یا نسخه ای تقلبی از آن ها که ظاهر بتمن و سوپرمن را دارند؟ یا حتی یک بتمن و سوپرمن که از بعد زمانی دیگری وارد شده اند، مثل بازی های بی عدالتی (Injustice)، و آدم بد هستند؟ قصه بازی در صورتی جذاب می گردد که سوپرمن و بتمن قهرمان را از پای در بیاوریم و نه نسخه ای تقلبی از آن ها را. البته که دی سی به احتمال زیاد اجازه نوشتن چنین قصه ای را حتی به راک استدی هم نمی دهد.

بازی قرار است به مرور زمان با محتوای جدید بروزرسانی گردد و این محتوای جدید، می تواند ضد قهرمان ها و قهرمان های تازه برای بازی باشد. به احتمال زیاد هم با چنین محتوایی برخورد خواهیم کرد. بازی های قبلی راک استدی نقشه ای باز داشته اند و هر بخش این نقشه هم تحت سلطه یک قهرمان بوده است؛ طوری که هر بخش نقشه سبک ظاهری خاص خود، دشمنان متفاوت و نهایتا یک غول آخر مجزا و عظیم دارد.

این بخش ها می توانند نقش همان محتوای دانلودی را برای بازی Suicide Squad ایفا نمایند. تصور کنید که بازی با یک خط داستانی عظیم برای پیدا کردن و کشتن سوپرمن عرضه می گردد و آپدیت نخست آن، یک بخش کاملا جدید با موضوع بتمن است و به همین منوال. به بتمن و سوپرمن و دیگر قهرمانان دی سی هم به عنوان غول آخر یک رید (Raid) و به مراحل هم مثل سیاهچال های چند ساعته دنیای وارکرفت و دستینی نگاه کنید.

البته ساختاری ساده تر هم وجود دارد. بازی ممکن است مثل دو بتمن قبلی راک استدی باشد؛ یعنی یک نقشه عظیم دارد و اعضای لیگ قهرمانان هم در این نقشه جای گرفته اند. بازی نماینده ها نهایتا در گروه هایی چهار نفره، با یکدیگر مراحل را پیش می برند و نهایتا یک غول آخر را شکست می دهند. در واقع همان بازی های قبلی راک استدی را تصور کنید، ولی این بار می توان بازی را هم آفلاین و هم آنلاین به صورت چند نفره تجربه کرد. البته اگر واقعا هدف شان ساخت یک بازی آنلاین و سرویس-محور بوده، همان ساختار دستینی بسیار مناسب تر چنین بازی هایی است.

هرگز نباید این موضوع را فراموش کنیم که بازی های بتمن: آرکام به این دلیل عالی هستند که ادغامی بسیار خوب از اکشن، گشت و گذار و حل معما را در خود جای داده اند. به جرات می توانیم بگوییم که بیش از نیمی از بازی های بتمن: آرکام به حل معما و کارآگاه-بازی می گذرد.

با این حال، وقتی یک بازی چند نفره و آنلاین می گردد، طراحی مراحل هایی که در آن قرار است چند بازی نماینده به حل معما بپردازند، بسیار چالش برانگیز می گردد. حتی شکست غولآخرهای سری بازی های بتمن: آرکام هم نیازمند حل معماست، ولی اگر قرار باشد به صورت چند نفره و آنلاین به یک غولآخر حمله کنیم، احتمالا باید تمام معماها را دور بریزیم و در بهترین حالت، از بازی نماینده ها بخواهیم تا با چند سلاح متفاوت برای چند دقیقه به یک غولآخر صدمه وارد نمایند.

اینکه Suicide Squad ممکن است یک بازی آنلاین و چند نفره باشد، به طور کلی تمام طراحی های بازی را بهم می ریزد. اگر دستینی یا بازی های آنلاین دیگری مثل آن را تجربه نموده باشید، می دانید که بازی نماینده ها حتی حاضر نیستند ثانیه ای دیالوگ و قصه بشنوند یا میان پرده ببینند، چه برسد به اینکه بخواهند با هم فکری یکدیگر و سر فرصت معما حل نمایند.

نهایتا، بگذارید به یک موضوع دیگر هم اشاره کنیم. اگر تصورات ذهنی تان از Suicide Squad آن فیلم منحوس چند سال پیش است، خواهشا هر چه از Suicide Squad در ذهن دارید را پاک کنید. کمیک های جوخه انتحار و شخصیت های آن شگفت انگیز هستند و ذره ای به آن فیلم کذایی شباهت ندارند. ظرفیت های ساخت یک بازی عالی با اقتباس از کمیک های جوخه انتحار بسیار بالاست؛ مخصوصا اگر آن بازی را متخصصان ساخت بازی های ابرقهرمانی یعنی راک استدی بسازند.

بازی Suicide Squad در روز 22 آگوست (اول شهریور) در مراسم DC Fandome رونمایی خواهد شد. تصور نمی کنیم این رونمایی شامل نمایش بلند و بالای گیم پلی باشد، در نتیجه انتظار پاسخ به سوالات مان درباره بازی را هم نداریم. مطمئنا تا نمایش کامل و عرضه بازی Suicide Squad زمان زیادی باقی است، فقط امیدواریم که بر و بچه های راک استدی بتوانند از پس چالش های عظیمی که مقابل شان قرار گرفته است، به خوبی بربیایند.

عکس ها همگی از Batman: Arkham Knight
منبع: دیجیکالا مگ

به "چه انتظاراتی از بازی Suicide Squad داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه انتظاراتی از بازی Suicide Squad داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید