43 طرح روستایی در رشته گلیم بافی در شهرستان قدس تهران اجرا شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی شهرستان قدس گفت: با هماهنگی ایجاد شده توسط فرماندار با بنیاد برکت، 43 طرح روستایی در رشته گلیمبافی در جلسات کارشناسی بررسی و مورد موافقت قرار گرفت.

43 طرح روستایی در رشته گلیم بافی در شهرستان قدس تهران اجرا شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، صیاد جعفری فرد روز یکشنبه 29 تیر ماه 99 اضافه نمود: مبلغ دو میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این طرح ها، از محل اعتبارات بنیاد برکت پرداخت شده است.

او مطرح نمود: در سه ماهه اول سال جاری، 55 طرح روستایی و شهری در خود اشتغالی مستقل و پشتیبان در حوزه صنایعدستی شهرستان قدس با اشتغال زایی برای 85 نفر ایجاد شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان قدس گفت: افراد شاغل در طرح های صنایعدستی این شهرستان مبلغ شش میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات بانکی دریافت کردند.

او اضافه نمود: مبلغ چهار میلیارد و 200 میلیون ریال نیز برای تعداد 12 طرح خوداشتغالی مستقل و پشتیبان در رشته های صنایعدستی با تصویب در کارگروه اشتغال شهرستان توسط بانک های عامل پرداخت شد.

جعفری فرد بیان نمود: این در حالی است که تعداد متقاضیان تسهیلات بانکی عموماً در حوزه خود اشتغالی در رشته گلیم بافی بیش از 300 نفر بوده که امیدواریم در ماه های آینده با تصویب در کارگروه اشتغال شهرستان مبالغ قابل توجه دیگری برای توسعه رونق و اشتغال در حوزه صنایعدستی مصوب و پرداخت شود.

منبع: میراث آریا

به "43 طرح روستایی در رشته گلیم بافی در شهرستان قدس تهران اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "43 طرح روستایی در رشته گلیم بافی در شهرستان قدس تهران اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید