اولین جلسه آنالیز توسعه شفت برگزار گردید

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اولین جلسه آنالیز توسعه شهرستان شفت به ریاست استاندار گیلان برگزار گردید.

اولین جلسه آنالیز توسعه شفت برگزار گردید

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، اولین جلسه آنالیز توسعه شهرستان شفت به عنوان یکی از31 شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور روز سه شنبه 13 خردادماه 99 با حضور مدیرکل استان و سایر دستگاه های اجرایی برگزار گردید.

مسعود حلاج پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ضمن تشریح عملکرد اداره کل استان در راستای توسعه شفت اضافه کرد: حداقل 10 پروژه بوم گردی و تأسیسات گردشگری تا سرانجام سال 99 در این شهرستان افتتاح خواهد شد.

او اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 44 موافقت اصولی ایجاد طرح های گردشگری صادر شده که از این میان 42 واحد بوم گردی ودو واحد مجتمع گردشگری بوده در سال 98 از این تعداد 14 طرح مجوز دریافت نموده اند.

حلاج پور اضافه کرد: با توجه به طرح های ثبت نام شده در سامانه کارا، به 97 هنرمند صنایع دستی به مبلغ 18 میلیارد ریال و با پیش بینی ایجاد اشتغال 154 نفر، هشت واحد بوم گردی به مبلغ 44 میلیارد ریال و پیش بینی ایجاد اشتغال 33 نفر و همچنین چهار طرح گردشگری به مبلغ 30 میلیارد ریال و با ایجاد اشتغال 10 نفر، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

او از نقش مثبت صنایع دستی با توجه به پتانسیل های صنایع دستی شهرستان به خصوص در روستای جیرده و ویسرود اشاره نمود و خواهان همکاری میان آموزش وپرورش برای در اختیار قرار دادن مدارس بلااستفاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان توضیح داد: با توجه به کمیسیون آب بندان ها، دو طرح گردشگری در حوزه آب بندان های شفت مصوب شده که فرآیند دریافت مجوز آن در حال طی شدن است.

منبع: میراث آریا

به "اولین جلسه آنالیز توسعه شفت برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جلسه آنالیز توسعه شفت برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید