تا خاتمه سال شش پروژه گردشگری در استان مرکزی بهره برداری می گردد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، تا سرانجام سال شش پروژه گردشگری در استان مرکزی بهره برداری می گردد.

تا خاتمه سال شش پروژه گردشگری در استان مرکزی بهره برداری می گردد

مصطفی مرزبان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار کرد: سرمایه گذاران برای اجرای طرح های گردشگری ابتدا باید مجوز لازم را از کارگروه گردشگری استان بگیرند و برای این منظور زمینی را با کاربری مناسب معرفی نمایند و در صورت شخصی بودن مالکیت زمین، حتما باید در کمیسیون های قانونی مطرح و کاربری گردشگری اخذ نمایند، البته نکته حائز اهمیت در اجرای این پروژه های گردشگری مباحث زیست محیطی است که باید حتما در فرایند اجرای طرح مدنظر قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه در امسال دو جلسه کارگروه گردشگری استان برگزار شده و در مجموع امسال 23 طرح به تصویب رسیده، گفت: در حال حاضر 4 پروژه در حال ساخت است که 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

مرزبان توضیح داد: با مطرح کردن این طرح ها در جلسات کارگروه گردشگری در پی محدود کردن طرح ها نیستم و هدف از آنالیز آنها ساماندهی طرح ها با دستگاه های ذیربط است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه حدود یک تا 1.5 سال برای اخذ مجوز از کارگروه زیربنایی استان و دریافت برگه تغییر کاربری از امور جهاد کشاورزی، پروانه ساخت و دیگر استعلامات مرتبط زمان صرف می گردد به همین علت بهره برداری از پروژه ها مشمول زمان می گردد، اما تا انتها سال 6 پروژه در استان مرکزی به بهره برداری می رسد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی حجم سرمایه گذاری اجرا شده برای 23 پروژه گردشگری در استان را بالغ بر 8500 میلیارد ریال برشمرد و گفت: این پروژه ها برای 599 نفر اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.

منبع: همگردی

به "تا خاتمه سال شش پروژه گردشگری در استان مرکزی بهره برداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا خاتمه سال شش پروژه گردشگری در استان مرکزی بهره برداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید