قطع برق شبکه خانگی در بعضی از منطقه ها تهران

به گزارش وبلاگ شماره 3443، در حالی که وزیر نیرو هفته گذشته اظهار داشت که قطع برق شبکه خانگی به رفتار و مقدار مصرف مشترکان بستگی دارد، اما بعضی از مشترکان خانگی تهران از خاموشی های چندین باره برق در هفته گذشته خبر داده اند.

قطع برق شبکه خانگی در بعضی از منطقه ها تهران

به گزارش تجارت نیوز، تابستان بدون خاموشی شاید دیگر شبیه به آرزو باشد. اما هفته گذشته وعده تحقق این رویا را در امسال داده اند. با این حال قبل از اینکه تابستان فرا برسد بعضی از مشترکان از منطقه ها مختلف تهران گزارش هایی مبنی بر قطع برق داده اند.

شهروندان تعدادی از شهر های جنوبی نیز از هفته ها قبل اعتراضاتی نسبت به قطع برق شبکه خانگی داشتند. در همین زمینه سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد که در صورت به کارگیری طرح های جابه جایی بار و نیز مدیریت مصرف، می توانیم تابستانی بدون خاموشی داشته باشیم.

طبق اعلام وزارت نیرو تعمیرات نیروگاهی در دو بخش حرارتی و برق آبی انجام پذیرفته و این واحد ها از نیمه اول خرداد در مدار فراوری قرار می گیرند.

وزیر نیرو نیز خاطرنشان کرد: سال گذشته چند واحد حرارتی در سال گذشته دچار َآسیب شدند. 99 درصد مسائل نیروگاه ها برطرف شد تعمیرات که این رقم برای نیروگاه های برق آبی 100 درصد است.

قطع برق به رفتار مشترکان بستگی دارد

البته به رغم این اندازه پیشرفت، علی اکبر محرابیان آرزوی تابستان بدون خاموشی را مشروط بر رفتار مصرف نمایندگان کرد.

آنالیز رفتار مشترکان نشان می دهد که قبل از آغاز تابستان و با گرم شدن هوا مصرف برق مشترکان به طور میانگین 10 درصد رشد داشت. به نظر می رسد در روز های آینده و با راه اندازی بیشتر کولر های آبی و گازی اندازه رشد مصرف بیشتر هم گردد.

به هر حال تابستان نزدیک است و به مردم وعده تابستان بدون خاموشی را داده اند. اما اینکه موضوع مشروط بر رفتار مصرف نمایندگان دارد، احتمالاً انتظار این است که مشترکان در اوج گرما کمتر از برق، به ویژه کولر استفاده نمایند.

البته وزارت نیرو خاطرنشان کرد با در نظرگرفتن مشوق هایی سعی می نماید مردم را به سمت کم مصرفی سوق دهد. اما آیا این مشوق ها به تنهایی منجر به بهبود الگوی مصرف برق می گردد؟

منبع: فرارو

به "قطع برق شبکه خانگی در بعضی از منطقه ها تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع برق شبکه خانگی در بعضی از منطقه ها تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید