مرز مهران بسته شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا منجر به بسته شدن مرز مهران و ممنوعیت سفر به خوزستان شد.

مرز مهران بسته شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443 به نقل از خبرگزاری تسنیم، ویروس کرونا همچنان سرکش و بی مهابا می تازد و قربانی می گیرد و سلامت مردم را تهدید، کسب و کارها را بی رونق و با شدت و ضعف خود برنامه ریزی ها را با چالش روبرو نموده است، این خصیصه کرونا استان ایلام را با چالش جدی روبرو نموده است که مشاهده دو نمونه ابتلا به کرونا انگلیسی در شهرستان دهلران در هفته اخیر و گزارش نمونه جدید آن در یکی از بانک های ایلام در 24 ساعت گذشته احتمال شیوع این نوع از ویروس جهشی و کشنده را در ایلام افزون نموده است.

همجواری با استان خوزستان، وجود مرز مهران و ترددهای این مرز و نادیده انگاری بعضی از شهروندان فضا را برای جولان دوباره کرونا در استان ایلام فراهم نموده است به نحوی که 5 شهرستان ایلام از شرایط آبی به شرایط زرد و یک شهرستان هم در شرایط قرمز قرار گرفته است.

شرایط موجود محمد نوذری را بر آن داشت تا سفر به استان خوزستان را به مدت یک هفته ممنوع و دستور بستن مرز مهران را نیز از روز سه شنبه 5 اسفندماه 99 را صادر کند.

سرپرست استانداری ایلام در این ارتباط گفت: بحران کرونا جدی است و اگر مراقبت نکنیم به زودی ایلام نیز به کانون بحران کرونا مبدل خواهد شد.

وی بستن مرز مهران به جهت اقدامات پیشگیرانه را بیان کرد و گفت: بستن مرز مهران برای تردد مسافر است و صادرات در این مرز همچنان ادامه دارد منتهی اعمال پروتکل های بهداشتی به شدت افزایش خواهد یافت.

ممنوعیت سفر به استان خوزستان دیگر اقدام پیشگیرانه در حوزه مقابله با کرونا در استان ایلام است که به گفته محمد نوذری سفر به استان خوزستان به مدت یک هفته ممنوع است.

نوذری با اعلام نگرانی از شرایط کرونا در استان هشدار داد: از مردم استان به ویژه از مناطق همرز با کشور عراق و استان های همسایه تقاضا کرد به شدت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

سرپرست استانداری ایلام با عنوان اینکه مدیریت کرونا را بایست قبل از وقوع بحران انجام داد، تاکید نمود: تمام کوشش و تمرکز خود را برای جلوگیری از شعله ور شدن ویروس مرگبار در استان خواهیم کرد که در این زمینه به شدت نیازمند همکاری و همراهی مردم هستیم.

محمد کریمیان نیز با اعلام آمار تعداد مبتلایان، بستری و مرگ ناشی از کرونا در استان ایلام گفت: شهرستان های ایلام، چوار، دهلران، آبدانان در شرایط زرد و شهرستان دره شهر قرمز و سایر شهرستان ها در شرایط آبی قرار دارند.

وی به رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نمود و گفت: همجواری ایلام با استان های پرخطر و قرمز مانند خوزستان و تردد به این شهرها، عدم رعایت پروتکل ها، حضور در تجمعات، ترددهای غیرضروری، عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی منجر به تغییر شرایط استان به حالت هشدار و خطر می گردد.

به هر حال استان ایلام با شرایط موجود آبستن شرایط حاد کرونایی است و مسئولان نیز برای پیشگیری از این شرایط مصوباتی را ابلاغ اما آن چه انتظار است این است که کرونا مصوبات کاغذی را در هم خواهد شکست و انتظار از مسئولان آن است که به مصوبات کاغذی اکتفا ننمایند و اقدامات عملیاتی، بازدارنده و الزام آور توسط ناظران قاطع را به مرحله اجرا در آورند و الا استان ایلام مرحله بحرانی کرونا را تجربه خواهد نمود و در این شکی نخواهد بود.

اما مردم نیز باید از دید و بازدیدها، مهمانی ها و مسافرت ها و برگزاری مراسمات عزا و عروسی صرفنظر نمایند و تقید به رعایت پروتکل های بهداشتی را به مرحله عمل در آورند و توصیه مسئولان بهداشتی و درمانی را لحاظ نمایند تا سلامت آنان تضمین گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مرز مهران بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز مهران بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید