نماینده پوتین در مذاکرات هسته ای: آمریکا و روسیه در مورد ثبات راهبردی با هم درتماس هستند

به گزارش وبلاگ شماره 3443، معاون وزیر امور خارجه روسیه با اعلام اینکه تماس ها میان روسیه و آمریکا در عرصه ثبات راهبردی و کنترل تسلیحاتی شروع شده است، گفت: اما آمریکا تمایلی برای تمدید پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی یا استارت2 از خود نشان نمی دهد.

نماینده پوتین در مذاکرات هسته ای: آمریکا و روسیه در مورد ثبات راهبردی با هم درتماس هستند

به گزارش ایرنا؛ سرگئی ریابکوف که مسئول امور تسلیحاتی و موشکی در وزارت امور خارجه روسیه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در مذاکرات هسته ای است روز آدینه به ریانووستی گفت: اخیرا موضوعات ثبات راهبردی و کنترل تسلیحات در تماس ها در سطوح عالی بین روسیه و آمریکا مطرح شد.

وی اضافه نمود: این شرایط را به عنوان نشانه ای از علاقه مندی طرف آمریکایی می دانیم و اینکه گفت وگوها بین دو کشور پیشرفت می نماید. بدیهی است که ما از این فرایند استقبال می کنیم.

وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا روز چهارشنبه در تماس تلفنی درخصوص کنترل تسلیحات گفت وگو کردند.

به گزارش وزارت خارجه روسیه، سرگئی لاوروف و مایک پمپئو در مورد گام های بعدی در عرصه کنترل تسلیحات گفتگو کردند.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ روسای جمهوری روسیه و آمریکا نیز دیروز در گفت وگوی تلفنی گفتند که مسکو و واشنگتن می توانند در عرصه ثبات راهبردی و مقابله با بیماری ها و حل وفصل مناقشات منطقه ای اقدامات زیادی انجام دهند.

ریابکوف در ادامه گفت وگو با ریانووستی گفت که سران امریکا در گفت وگوهای تلفنی اخیر با سران روسیه به آمادگی برای تمدید پیمان استارت2 اشاره نکردند.

وی اضافه نمود: مساله تمدید استارت2 از طرف روسیه و به طور پیگیر مطرح می گردد. موضع ما معلوم است و برای تمدید این پیمان آمادگی داریم.

لازم به ذکر است مساله کنترل تسلیحات راهبردی، مهم ترین مساله مورد اختلاف روسیه و آمریکا است که بر روابط دو کشور سایه انداخته است.

در ماه اوت سال 2019 پس از خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد، روسیه نیز از آن خارج شد تا این پیمان که در دوره شوروی سابق بین دو کشور امضا گردد، لغو گردد.

دوره اعتبار پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی یا استارت2 بین روسیه و آمریکا نیز در ماه فوریه سال 2021 به سرانجام می رسد و در حالی که مسکو بر تمدید آن اصرار دارد، واشنگتن تمایلی برای تمدید آن از خود نشان نمی دهد.

منبع: عصر ایران

به "نماینده پوتین در مذاکرات هسته ای: آمریکا و روسیه در مورد ثبات راهبردی با هم درتماس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده پوتین در مذاکرات هسته ای: آمریکا و روسیه در مورد ثبات راهبردی با هم درتماس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید