هشدار دوباره وزارت بهداشت درمورد مسمومیت با متانول

به گزارش وبلاگ شماره 3443، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو در نامه ای به معاونان درمان، بهداشت، پرستاری و همچنین مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت و رییس سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار در مورد مسمومیت با الکل صنعتی (متانول)، بر اطلاع رسانی این موضوع تاکید نمود.

هشدار دوباره وزارت بهداشت درمورد مسمومیت با متانول

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ شماره 3443، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو در نامه ای به معاونان درمان، بهداشت، پرستاری و همچنین مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت و رییس سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار در مورد مسمومیت با الکل صنعتی (متانول)، بر اطلاع رسانی این موضوع تاکید نمود.

محمد رضا شانه ساز در این نامه از تهیه اطلاعیه هشدار در مورد مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) اطلاع داد و درخواست کرد این اطلاعیه به نحو مقتضی به همه مراکز و موسسات پزشکی و درمانی تحت پوشش آن معاونت و سازمان اطلاع رسانی گردد.

وی تاکید نمود: با توجه به شیوع گسترده بیماری ناشی از کرونا ویروس جدید در کشور و تاکید بر بهداشت دست ها و گندزدایی مناسب سطوح در منازل و اماکن و نقش مهم استفاده از اقلام ضدعفونی کننده از جمله فرآورده های بر پایه الکل اتیلیک (اتانول) جهت پیشگیری از این عفونت، متاسفانه بر اساس مشاهدات و اطلاعات بدست آمده از بعضی بیمارستان های کشور، مواردی از مسمومیت و فوت در اثر مصرف خوراکی و یا غرغره نمودن محلول های حاوی الکل اتیلیک (اتانول) و حتی در بعضی موارد مصرف خوراکی الکل متیلیک (متانول) به اشتباه و با هدف پیشگیری از عفونت کرونا ویروس جدید گزارش شده است.

شانه ساز ضمن تاکید بر اطلاع رسانی از این موضوع درخواست نموده است اطلاعیه هشدار مسمومیت متانول به نحو مقتضی به کلیه مراکز و موسسات پزشکی و درمانی تحت پوشش معاونت ها سازمان ها اطلاع رسانی گردد.

رییس سازمان غذا و دارو یاد آور شد: اقدامات لازم در جهت اطلاع رسانی توسط سازمان غذا و دارو به صورت ارسال اطلاعیه به کلیه معاونت های غذا و دارو، انعکاس در تارنمای خبری سازمان غذا و دارو (ایفدانا) و ارسال به خبرگزاری ها انجام شده است.

همچنین مهرناز خیراندیش مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده های سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در نامه ای به معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) هشدار داد.

طی روز های اخیر و در پی افزایش شیوع ویروس کرونا، عده ای از هموطنان به خاطر کسب اطلاعات غلط، به خوردن الکل تقلبی برای مقابله با ویروس کرونا روی آورده اند و این اقدام سبب مرگ تعدادی از آن ها شده است.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز گذشته (دوشنبه) اظهار داشت: تا به امروز 7 هزار و 161 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 237 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده اند و همچنین تعداد بهبود یافتگان به دو هزار و 394 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار دوباره وزارت بهداشت درمورد مسمومیت با متانول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دوباره وزارت بهداشت درمورد مسمومیت با متانول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید