واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان ها تزریق شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، نخستین واکسن پروتئین نوترکیب کووید 19 چین که از سلول های حشره ساخته شده، اخیرا به افراد داوطلب تزریق شده است.

واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان ها تزریق شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443 از فارس، نخستین واکسن پروتئین نوترکیب کووید 19 چین که از سلول های حشره ساخته شده، اخیرا به افراد داوطلب تزریق شده است.

براساس اطلاعات موجود، داوطلبان پس از تزریق واکسن هیچ عوارض شدیدی را گزارش نکردند.

این واکسن توسط آزمایشگاه Key State of Biology of Therapy of Biological Hospital of Hospital of West China وابسته به دانشگاه سیچوان ساخته شده است.

این واکسن از سلول حشرات برای تکثیر محیط کشت استفاده و ژن کووید 19 را وارد سلول های حشره می نماید؛ در واقع می توان از سلول های حشرات برای فراوری پروتئین های با کیفیت واکسن نوترکیب استفاده کرد.

طبق بیانیه ارسال شده به گلوبال تایمز، این واکسن صبح روز شنبه به چند داوطلب تزریق شد؛ آکادمیکس وی یوکوان، مدیر آزمایشگاه گفت: این واکسن پس از آزمایش روی میمونها و سایر حیوانات، در 21 آگوست برای آزمایشات بالینی مورد تأیید سازمان ملی پزشکی نهاده شد و درنهایت معین شد که این یک اثر محافظتی خوب در برابر عفونت COVID-19، بدون عوارض جانبی شدید است.

طبق گفته مدیر آزمایشگاه، فراوری انبوه واکسن مذکور آسان است؛ تا به امروز چهار نوع واکسن کرونا ویروس در چین مرحله سوم آزمایشات بالینی را شروع نموده اند و بعضی از آنها در اوایل ماه سپتامبر به افراد داوطلب تزریق می شوند.

آزمایشات بالینی فاز III معین می نماید که آیا واکسن توسعه داده شده تأیید می گردد یا خیر؛ این مرحله ایمنی و اثر بخشی واکسن را که به ده ها هزار نمونه نمونه نیاز دارد، تأیید می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان ها تزریق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان ها تزریق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید