واکنش عراق به خبر درخواست این کشور از عربستان برای وام

به گزارش وبلاگ شماره 3443، مهر نوشت: وزارت دارایی عراق اخبار مربوط به درخواست وام 3 میلیارد دلاری این کشور از عربستان در جریان ملاقات علی علاوی وزیر دارایی عراق به ریاض را تکذیب کرد.

واکنش عراق به خبر درخواست این کشور از عربستان برای وام

به گزارش النشره، در بیانیه وزارت دارایی عراق آمده است: علاوی اخبار مربوط به درخواست وام 3 میلیارد دلاری عراق از عربستان را رد می نماید و این بی اساس است.

وزارت دارایی عراق خاطرنشان کرد: علاوی روز شنبه به عربستان رفت و در جریان این سفر حامل پیغام مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ملک سلمان بن عبدالعزیز بود. وی در جریان این سفر همچنین روابط اقتصادی میان دو کشور را مورد بحث و گفتگو قرار داد. همچنین وزیر دارایی عراق با عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی و فیصل بن فرحان آل سعود وزیر خارجه و محمد الجدعان وزیر دارایی و ماجد القصبی وزیر بازرگانی سعودی ملاقات کرد.

این در حالی است که سعد الکعبی تحلیلگر سیاسی عراقی در گفتگو با سایت المعلومه توضیح داد: بغداد می تواند به وسیله شورای امنیت و سازمان ملل، ریاض را به خاطر جنایات تروریست هایش در عراق تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

وی اضافه کرد: دولت عراق باید به جای اعزام وزیر دارایی به ریاض و دریافت وام برای گذر از بحران اقتصادی، خواستار دریافت غرامت از عربستان گردد.

الکعبی گفت: فایل صوتی فاش شده از گفت وگوی قذافی و بن علوی بار دیگر پرونده جنایات عربستان و همپیمانانش علیه مردم عراق را باز می نماید.

وی اضافه کرد: زندان های عراق مملو از تروریست های سعودی است؛ علاوه بر کسانی که هر روز جنایات خود را در عراق مرتکب می شوند، حضور تروریست ها در عراق به تنهایی کفایت می نماید تا شکایتی قضایی علیه عربستان سعودی در سازمان ملل و شورای امنیت به دلیل نقض منشور سازمان ملل صورت گیرد.

این تحلیلگر گفت: اقدام دولت عراق در اعزام وزیر دارایی به عربستان سعودی بی توجهی به خون عراقی ها پس از جنایاتی است که ریاض علیه مردم عراق صورت داده است و چند استان این کشور را نابود نموده است.

وی تاکید نمود: الکاظمی باید در جهت پیگرد قضایی عربستان و درخواست غرامت از این کشور به خاطر جنایاتش گام بردارد و نه اینکه از این کشور وام و یاری اقتصادی برای گذر از بحران اقتصادی در عراق بگیرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش عراق به خبر درخواست این کشور از عربستان برای وام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عراق به خبر درخواست این کشور از عربستان برای وام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید