پشه خطرناک در بندرعباس رویت شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، دکتر فاطمه نوروزیان گفت: مدت هاست در مورد پشه آئدس در استان جلسات زیادی برگزار شده که اخبار و اطلاع رسانی جلسات به وسیله رسانه ها منتشر شد، این پشه سال گذشته در بندر لنگه یافت شده و به سرعت اقداماتی برای از بین رفتن آن انجام شد.

پشه خطرناک در بندرعباس رویت شد

به گزارش تسنیم، وی اضافه نمود: در یکی دو روز گذشته نیز متاسفانه این پشه در محلات شهر بندرعباس یافت و سپس به وسیله همکاران حشره شناس ما صید شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت:، اما خوشبختانه این پشه خطر ویروسی نداشت و تا به امروز نیز بیمار مشکوک نداشتیم و احتیاج است اقدامات پیشگیرانه هر چه سریعتر به وسیله شهروندان رعایت گردد.

وی توضیح داد: از جمله اقداماتی که باید انجام گردد این است که پشه های بالغ باید از بین بروند و تا شعاع یک کیلومتری مکانی که پشه آنجا رویت می گردد باید ضدعفونی گردد.

نوروزیان گفت: یکی از منطقه های که این پشه در آنجا زیست می نماید بشقاب های زیر گلدان و اطراف آن است که آب در آنجا می ماند، گیاه بامبو نیز محلی برای رشد این پشه است و نقاطی که آب کولر جمع می گردد نیز محل دیگری برای رشد و نمو این پشه خطرناک است.

وی ادامه داد: پشه در این محل ها می تواند تخم ریزی و رشد پشه باشد و به همین علت بایستی در منازل سم پاشی گردد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به اینکه از زمان یافت این پشه تا لحظه اقدام و سم پاشی مدت زمان زیادی نگذشت نشد اطلاع رسانی درستی به هم وطنان داشته باشیم از این رو انتظار می رود برای سلامت عمومی رسانه ها در کنار دانشگاه علوم پزشکی امر اطلاع رسانی در مورد سم پاشی منطقه ها آلوده را انجام دهند.

وی گفت: وزارت بهداشت تعلل در مورد سم پاشی را جایز ندانست و اعلام نموده باید به سرعت سم پاشی صورت گیرد.

نوروزیان گفت: این سم پاشی به مدت 10 روز انجام می گردد و امروز نیز منطقه های همانند بلوار مادر کوچه بذرافشان، بلوار مادر- خیابان بن بست دهخدا، بلوار مادر - خیابان امیرکبیر (حدفاصل تقاطع بلوار مادر تا خیابان ابن سینا) و بلوار مادر-کوچه گل آرا سم پاشی خانه به خانه انجام می گردد که امیدواریم شهروندان با ماموران بهداشتی نهایت همکاری را برای رعایت سلامتی خود داشته باشند.

منبع: فرارو

به "پشه خطرناک در بندرعباس رویت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشه خطرناک در بندرعباس رویت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید