اراک پاک ترین شهر کشور در فروردین 99 شد

به گزارش وبلاگ شماره 3443، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: اراک در فروردین ماه 99 با 19 روز هوای پاک،پاک ترین شهر کشور شد.

اراک پاک ترین شهر کشور در فروردین 99 شد

به گزارش خبرنگار از ، رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با برنامه ریزی و اجرای تصمیمات مناسب بر اساس سند آمایش سرزمین استان مرکزی، موجب شد اراک در فروردین ماه 99 با 19 روز هوای پاک، پاک ترین شهر کشور گردد.

میرزایی اضافه نمود: براساس تصمیمات سند آمایش سرزمین استان مرکزی تا به امروز، اثربخشی لازم حاصل شده و در کنار اجرای این تصمیمات، اعمال محدودیت تردد تا 20 فروردین ماه موجب شد اراک پاک ترین شهر کشور باشد.

او اضافه نمود: براساس این سند برنامه های متنوع در مناطق مختلف استان مرکزی تعیین شده که طبق این سند بارگذاری بین نیروگاه شازند تا ورودی شهر اراک براساس این سند متوقف است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اعلام کرد: طبق تصمیمات گرفته شده، رشد صنایع قیر و ایزوگام به دلیل آلایندگی، ممنوع شد و اکنون موضوع فعالیت واحد تصفیه دوم روغن مطرح است که تمامی ساخت و ساز های آن اجرا شده، اما باید محیط زیست آلاینده نبودن این صنعت را احراز کند که در حال حاضرآلاینده نبودن این واحد، احراز نشده است.

او با بیان اینکه مصوبات جلسات از جمله کارگروه کاهش آلودگی هوا باید توسط تمام دستگاه های اجرایی دنبال گردد ادامه داد: این واحد هم سیستم پایش آنلاین این واحد صنعتی را اجرایی نکرده و تمامی اقدامات احداثی خود را انجام داده و رسما محیط زیست را در مقابل کار اجرا شده قرار داده است.

انتهای پیغام / ج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اراک پاک ترین شهر کشور در فروردین 99 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراک پاک ترین شهر کشور در فروردین 99 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید