اولویت در اصلاح بودجه با تأمین معیشت مردم است

به گزارش وبلاگ شماره 3443، حجت میرزایی گفت: باید تأمین نیازهای اساسی مردم، تداوم فعالیت بنگاه های مالی و اجرای سریع پروژه ها در اولویت کاری مسئولان در اصلاح ساختار بودجه قرار داده گردد.

اولویت در اصلاح بودجه با تأمین معیشت مردم است

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ شماره 3443، حجت میرزایی، معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ما اصلاح ساختار بودجه را باید در دو افق زمانی و شرایط متعارف و شرایط خاص آنالیز کنیم.

وی اضافه نمود: ما از طرفی با تحریم های ظالمانه و بی سابقه آمریکا و از طرف دیگر هم با پاندمی فراگیر و چند بعدی به نام کرونا روبرو هستیم و از این رو برای تأمین کالا های اساسی و معیشت مردم و نهاده ها نگرانی های جدی داریم. متأسفانه هیچ چشم انداز روشنی هم برای این شرایط خاص وجود ندارد و لذا باید همه این موارد را در اصلاح ساختار بودجه در نظر بگیریم.

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است که مهمترین اقدام برای اصلاح ساختار بودجه در شرایط فعلی، اولویت بندی و طراحی یک بودجه متفاوت با شرایط متعارف است.

این مقام مسئول در شرح بیشتر این مطلب اضافه نمود: بسیاری از فعالیت هایی که سال های گذشته اهمیت داشتند، اما امروز اهمیتی ندارند و بنابراین باید تأمین احتیاج های اساسی مردم، تداوم فعالیت بنگاه های اقتصادی و اجرای سریع پروژه های اولویت دار در اولویت کاری مسئولان در اصلاح ساختار بودجه قرار داده گردد.

وی با بیان اینکه سهم سیاست گذاری برای بودجه عمومی نسبت به شرایط عادی به شدت کمتر شده گفت: اگر بخش عمده ای از 50 هزار میلیارد تومان در بودجه عمومی محقق گردد فقط امکان پرداخت حفوق و دستمزد و تعهدات جاری دولت وجود دارد.

میرزایی تأکید کرد: تأمین کالا های اساسی، پروژه های زیرساختی و پرداخت هایی که می توانند از ریزش اشتغال جلوگیری نمایند باید در اولویت قرار گیرند و سایر موارد هم یا باید با حداقل بودجه فعالیت نمایند یا اینکه حدود یک سال آن ها را تعطیل کنیم و یا روش تأمین اقتصادی آن ها را تغییر دهیم.

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جابجایی در بودجه اظهارکرد: سال های سال است که مقررات جدی برای این موضوع وجود دارد و نظارت می گردد و به هیچ وجه امکان جابجایی بودجه از یک حدی بیشتر وجود ندارد.

وی شفافیت حداکثری در بودجه را ضروی خواند و در عین حال گفت: نهاد های نظارتی، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و ذی حسابان در دستگاه های اجرایی چندین بار بودجه و هزینه ها را آنالیز و گزارش آن را به مجلس ارائه می نمایند و در حال حاضر هم میزان این شفافیت به حداکثر ممکن رسیده است.

منبع: رادیو مصاحبه

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اولویت در اصلاح بودجه با تأمین معیشت مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت در اصلاح بودجه با تأمین معیشت مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید