مدیریت بحران را باید هوشمند کنیم

به گزارش وبلاگ شماره 3443، وزیر کشور گفت: عکس های ماهواره ای و هوایی در حوادث به ویژه سیل بسیار راه گشا و کار راه انداز هستند و در زمان هم صرفه جویی می گردد. از این عکس ها می توان در برآورد خسارات استفاده کرد.

مدیریت بحران را باید هوشمند کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ شماره 3443، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در جلسه ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: پیش بینی های لازم برای پیشگیری از بلاها و حوادث در نظر گرفتیم.

وی اضافه نمود: وظایف قانونی این ستاد آنالیز و تدوین سند راهبرد مدیریت بحران، برنامه ملی کاهش حوادث و سوانح و برنامه بازسازی و بازتوانی جهت تقویت است.

وزیر کشور گفت: پایش به هنگام مخاطرات جوی و اعلام هشدارهای لازم به ذی نفعان یکی از دستورات این جلسه بود، ما در بعضی حوادث غافلگیر شدیم و باید الگوهای بارش و دما را به موقع اعلام نمایند. حداقل باید پیش بینی ها یک هفته ای باشد.

رحمانی فضلی بیان نمود: رصد و بازبینی پل های کم ارتفاع دستور کار بعدی بود که در موقع سیل این پل های کم ارتفاع می تواند خطرساز باشد، حذف این پل ها می تواند از انحراف سیل جلوگیری کند.

وی ادامه داد: باید برای شرایط خاص و استفاده از انواع سوخت برنامه داشتیم تا در سرمای شدید و سیل و… تلفات انسانی نداشته باشیم و کارها متوقف نشوند.

وزیر کشور گفت: شرایط انبارهای هلال احمر برای مواقع خاص قانع نماینده نیست و مدیریت بحران باید بر آن نظارت داشته باشد چراکه در مواقع بحران مردم از ما مطالبه می نمایند.

رحمانی فضلی بیان نمود: پاک سازی و لایروبی کانال ها و جوی های آب ها باید مداوم انجام گردد.

وی گفت: باید جلوگیری کنیم که در حریم رودخانه ها منزلی ساخته نگردد، بیش از 70 درصد منازلی که در سیل ها تخریب می شوند منازلی هستند که در حریم رودخانه ها ساخته شده بودند.

وزیر کشور توضیح داد: در حوادث نباید عشایر را فراموش کنیم و باید توجه ویژه ای به این افراد شوند، باید خدمات رسانی بین همه توزیع گردد.

رحمانی فضلی گفت: قانون بیمه باید درست گردد، بیمه محصولات کشاورزی و مباحث دیگر مانند ساختمان باید با جدیت در نظر گرفته و پرداخت گردد.

وی گفت: عکس های ماهواره ای و هوایی در حوادث به ویژه سیل بسیار راه گشا و کار راه انداز هستند و در زمان هم صرفه جویی می گردد. از این عکس ها می توان در برآورد خسارات استفاده کرد.

وزیر کشور گفت: مدیریت بحران را باید به سمت هوشمند سازی ببریم.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "مدیریت بحران را باید هوشمند کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت بحران را باید هوشمند کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید