واکنش چین به شرط دریافت واکسن در ازای عدم حمایت از بیانیه های ضدچینی

به گزارش وبلاگ شماره 3443، چین گزارشات منتشر شده مبنی بر فشار به اوکراین برای عدم حمایت از بیانیه حقوق بشری سازمان ملل علیه پکن در ازای دریافت واکسن کرونا را رد کرد.

واکنش چین به شرط دریافت واکسن در ازای عدم حمایت از بیانیه های ضدچینی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شماره 3443 به نقل از آسوشیتدپرس، چین روز شنبه خاطرنشان کرد که بدون هیچ پیش شرط سیاسی واکسن های کرونای خود را در اختیار کشورهای دیگر قرار می دهد. این اظهارات در واکنش به گزارشی از آسوشیتدپرس منتشر شد که در آن گفته شده بود چین از اوکراین خواسته در ازای ارسال محموله واکسن کرونا از بیانیه چندین کشور درباره شرایط حقوق بشر سین کیانگ خارج گردد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده که این کشور از تصمیم اوکراین برای خارج شدن از بیانیه جلسه حقوق بشر سازمان ملل در ژنو استقبال می نماید. در ادامه این بیانیه آمده : ما خبری درباره بروز مشکل برای اوکراین در واردات واکسن از چین نشنیده ایم.

آسوشیتدپرس به نقل از دو دیپلمات غربی گزارش داد که اوکراین نام خود را از بیانیه روز پنجشنبه پس از آن خارج کرد که چین هشدار داده بود از ارسال محموله دستکم 500 هزار دوزی واکسن جلوگیری خواهد نمود.

در پاسخی که چین به آسوشیتدپرس ارسال نموده آمده: شرط چین برای ارسال واکسن و مواد ضدکرونایی به کشورهای دیگر به این معنی نیست که چین در پی اخذ امتیازات از کشورهای دیگر است و این موضوع هیچ علت ژئوپولتیک و یا شروط سیاسی ندارد.

اوکراین به بیانیه 40 کشور عضو سازمان ملل پیوسته بود که روز سه شنبه به پیشنهاد کانادا در شورای حقوق بشر مطرح شد. در این بیانیه از چین خواسته شده که سریعا اجازه دسترسی ناظران مستقل به منطقه سین کیانگ داده گردد.

طبق پیش بینی ها دولت نو آمریکا و متحدان غربی ایالات متحده از موضوع حقوق بشر برای اعمال فشار به چین استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش چین به شرط دریافت واکسن در ازای عدم حمایت از بیانیه های ضدچینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چین به شرط دریافت واکسن در ازای عدم حمایت از بیانیه های ضدچینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید